„První z cyklu krátkých videí už je k vidění na facebooku Opavské kulturní organizace, expozice Cesta města a na youtube kanálu. Nabízí nejen prohlídku vnitřních prostor Obecního domu na Ostrožné ulici, ale i procházku okolím s trochou historie. Role průvodkyně se v nich ujímá naše kurátorka Ivana Maloušková z expozice “ říká Marcela Mrózková Heříková, ředitelka Opavské kulturní organizace s tím, že každý týden přibude na sociálních sítích další díl z této série.

Expozice Cesta z města.Expozice Cesta z města.Zdroj: archiv OKO Opava

 Nové tříminutové video představuje Obecní dům, který je opavským kulturním a společenským centrem s galerií, muzejní expozicí, klubovou scénou a kavárnou. Novobarokní stavbu obklopují dva opavské parky: sady Svobody a Dvořákovy sady, ve kterých návštěvníci naleznou hudební altán, sochu Nová Opava Vincence Havla i Ptáky sochaře Kurta Gebauera.

Zdroj: Youtube

 „Na cyklus videí s názvem Známe se? pak navážou další video série, které v současné době připravujeme. Ty budou zaměřeny na zajímavá místa Opavy i události z historie města,“ prozrazuje Naděžda Glincová, kurátorka a vedoucí expozice Cesta města.

Více informací o novinkách v opavském OKU naleznete zde.

Petra Špornová