Úspěch na evropském šampionátu nebyl náhodný. Mažoretky z Hlučína se nominovaly na základě vynikajících výsledků z Mistrovství České republiky, které se konalo v květnu. V rámci MČR získaly 26 medialových umístění a tituly mistrů ČR hned v několika kategoriích, což jim otevřelo cestu mezi evropskou špičku. Ballerisimo se letos stalo nejúspěšnějším klubem v rámci MČR v mažoretkovém sportu.

Příprava na Mistrovství Evropy byla intenzivní a komplexní, zahrnovala celoroční tréninky nejen s hůlkou a třásněmi, ale také baletní, taneční a gymnastickou průpravu. Sportovkyně z Ballerisima ukázaly obrovskou odhodlanost a nasazení, což se projevilo ve výsledcích právě v Ratiboři. Jejich výkony byly oceněny nejen medailemi a tituly Mistryň Evropy 2024, ale i uznáním od konkurence a porotců.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Už jste jeli? Opavský inline park je nejmodernější v Česku. Zázemí má i pro děti

In line republika v Opavě | Video: Petr Widenka

„Jsme moc hrdé na naše holky," řekla šéftrenérka klubu MK Ballerisimo Hlučín, Karin Wronová. „Jejich tvrdá práce, cílevědomost a odhodlanost jít si za svými sny přinesly skvělé výsledky."

MK Ballerisimo Hlučín se nyní těší na další výzvy a plánuje pokračovat ve své úspěšné cestě v mažoretkovém sportu - v srpnu totiž „Ballinky” čeká letní soustředění v resortu na Vysočině, následně začnou tréninky na Mistrovství světa, které se bude konat na konci srpna v České republice, a to v Ostravě, kam můžete přijet mažoretkám MK Ballerisimo Hlučín fandit i vy.

Velké poděkování patří všem mažoretkám z MK Ballerisima i jejich trenérkám za výkony, výsledky a vynikající reprezentaci města Hlučína.