O akci v Raduni jsem se dozvěděla náhodou. Mini jarmark i akce pro děti byly pěkně připraveny, kávu jsme si koupili a k tomu i ochutnali dobroty, které místní upekli a příště se třeba zúčastníte, je ale třeba sledovat webové zámky místního zámku.

Rychvaldský zámek zbarvil podzim do krásných barev.
FOTOGALERIE: Rychvaldský zámek se oděl do barev podzimu

Zámek Raduň je původně gotická tvrz, přestavěna v 16. století na renesanční zámek. V první třetině 19. století byl zámek empírově přestavěn do dnešní podoby. Je chráněn jako kulturní památka. Je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupný veřejnosti. Pročpak si trochu nezatancovat v krásném prostředí zámecké oranžerie?

Ostravský doubledecker.
VIDEO: Svézt se doubledeckerem v Ostravě můžete i na podzim a v zimě

Přijďte si vychutnat barevnou podzimní atmosféru Raduně a zažijte s námi Podzimní odpoledne na raduňském zámku. Připravujeme dílničky pro děti v zámeckém sklepení a minijarmark před zámkem.

Program: 14.00–15.00 dílničky pro děti, minijarmark 14.00–15.00 výukový seminář pro širokou veřejnost (není potřeba žádná předchozí znalost tanců, zúčastnit se mohou i jednotlivci nebo skupinky) 15.00–17.00 historická tančírna (vhodné pro tanečníky, kteří již mají zkušenost s těmito tanci, a zapálené účastníky předcházejícího semináře) English Country Dances: anglické lidové tance známé již od konce 16. století a obzvláště populární v období Jane Austenové a Napoleona. Každý tanec je složený z jednoduchých opakujících se figur, stačí umět poznat levou a pravou stranu a počítat do osmi. Dobový oděv vítaný, ale rozhodně ne povinný.