„Tuk je navíc výborným nosičem chuti koření. O skořici je známé, že podporuje trávení, celkově osvěžuje, a hlavně dodá pokrmům jedinečnou chuť a vůni. Příjemné aroma má i vanilka, která je i známým afrodiziakem. Ve spojení skořice, vanilky a ghí tak vzniká dokonalá kombinace chutí a vůní, která navíc prospívá zdraví,“ popisuje Andrea Dostálová ze společnosti České Ghíčko.

Suroviny na 2 porce: 1 hrnek ovesných vloček, ½ hrnku směsi ořechů, ½ hrnku mléka, 2 lžíce medu, 1 lžíce Ghí se skořicí a vanilkou od Českého Ghíčka, voda na zalití vloček a ořechů, ovoce na ozdobení

Postup: Ovesné vločky večer zalijeme vodou, aby byly ponořené, a necháme je přes noc namočené. V další misce namočíme nasekané ořechy (vlašské, lískové, mandle…). Ráno vodu z ořechů slijeme, ořechy přidáme k vločkám a vše zahříváme společně s trochou mléka (může být kravské i rostlinné) na mírném ohni a za stálého míchání asi 5 minut. Na závěr osladíme medem, polijeme Ghí se skořicí a vanilkou od Českého Ghíčka a dozdobíme ovocem, které máme k dispozici. Může to být mango, meloun nebo obyčejná jablka. A můžeme také posypat ořechy a semínky, přidat kakao nebo lžíci Ghítely, což je alternativa známé pomazánky.

Tip: Ghí se skořicí a vanilkou koupíte na www.ceskeghicko.cz za 155 Kč (220 ml).