Dorka je asi sedmiletá kříženka jezevčíka. O její minulosti nevíme mnoho, jisté je jen, že žila v poměrech, které pro ni nebyly vůbec veselé. Odešla z nich docela mladá, asi ve třech letech. I to ale stačilo, aby zažila něco moc zlého.

Páníček Dorky byl dlužník. Inu, nebyl by první ani poslední, napadne nás možná. Jenže páníček Dorky nebyl dobrý člověk.

Když se u něj zastavila zaměstnankyně úvěrové společnosti, aby mu připomněla jeho povinnosti a dohodla s ním splátkový kalendář, nestačila se divit. Na dvoře pes s rozbitou hlavou. Přimrzající k betonu!

Dorka je asi sedmiletá kříženka jezevčíka.Dorka je asi sedmiletá kříženka jezevčíka.Zdroj: Inka NadymáčkováÚřednice a záchranářka v jedné osobě při své práci zažila už ledacos, ale toto jí otřáslo. Věděla jen, že pejsek potřebuje odtamtud pryč, potřebuje veterinární ošetření, a to co nejrychleji.

Na místě dala majiteli Dorky na výběr: buď se fenky okamžitě vzdá do rukou záchranářů, nebo bude čelit oznámení pro týrání. Ve svém zájmu si vybral první možnost.

V rodině záchranářů se Dorka pomalu zotavila z ran na těle i z prožitého psychického utrpení. Dnes už je královnou polštářů, labužnicky se vyvaluje a v kuchyni musí o všem vědět. Zlé vzpomínky však bohužel dodnes neopustila zcela, a tak na některé věci reaguje nepříjemně.

Z toho důvodu se dvakrát vrátila z adopce. Potřetí tedy už neputovala dál do nového domova, ale našla nakonec trvalý domov u paní, která si jí všimla jako první, v její záchranářské rodině, kde je jí prostě nejlépe.

Povedený páníček se nakonec i s celou rodinou odstěhoval daleko na samý konec Moravy. Usadili se v městečku mezi Lanškrounem a Zábřehem, kde už je snad nenapadlo přivést si na dvůr dalšího psa či uvázat ho na řetěz.

A protože pravidelně cestuji z Moravy do Čech, na trase Olomouc-Česká Třebová-Praha tamtudy přečasto projíždím. Není snad výjezdu, při kterém by se v těch místech nezačlo něco dít: signál mizí, padá mobilní internet, vlak stojí, nabírá zpoždění.

Když to bylo asi popáté, s nadsázkou jsem se neubránila poznámce o paranormálních jevech. O tom, že Dorky bývalý majitel "škodí" snad ještě i odtamtud.

Sylva Kaplanová