Prostor okolo rybníka Nezmar a dalších menších rybníků zmapoval v měřítku 1 : 4000 Zdeněk Jakobi z SKOB Havířov, který zajistil výsledky z tohoto velmi pěkného závodu, kde se počasí měnilo jako kdyby byl již první duben.

Do šesti výkonnostních kategorií DA (ženy), HA (muži) DB, HB, C, VET se přihlásilo sto závodnic a závodníků z Moravskoslezského kraje, Krnova, Slovenska a Polska. Hlavní kategorie DA a HA měli trať dlouhou 7,4 kilometrů z toho tři kilometry běželi okolo rybníka Nezmar. Ihned po doběhu poslední závodnice byly vyhotoveny výsledky. Jako prozatím na všech závodech Slezské zimní ligy se výsledky nevyhlašovaly na místě veřejně, nebyly uděleny ceny.

Zájemci přijeli, odběhli závod a zase odjeli. Vše ještě za epidemiologicko - hygienických pravidel. Závodníci běželi podle mapy pro orientační běh. Průchod razili elektronickým čipem do elektronických krabiček. Po doběhu do cíle si z čipu vyčetli nejen celkový čas, ale také časy jednotlivých průchodů kontrolami.

Na Masarykově náměstí v Ostravě lidé zapalují svíčky za Ukrajinu.
Masarykovo náměstí v Ostravě se rozsvítilo svíčkami za Ukrajinu

Výsledky nejlepších v kategoriích: DA - Kristina Čablová SKOB Frýdek - Místek 46:22 HA - Jan Fousek SKOB Ostrava 37:38 DB - Hana Juřeníková SKOB Ostrava 34:14 HB - Miroslav Jaračák SKOB Frýdek - Místek 34:55 C - Eva Létalová O - Runaři Beskydy 17:02 Jan Hrouza KOS LOKO Krnov 21:55 VET Zdeněk Jakobi SKOB Havířov 18:19

Doplnění informací: Do současné doby orientační běžci v rámci systému Slezské zimní ligy uspořádali pro zájemce osm závodů, kterých se zúčastnilo 697 závodníků všech kategorií u Olomouckého, Moravskoslezského kraje, Slovenska a Polska. Závody budou ukončeny akcí v Ostravě - Zábřehu a poslední desátý závod se bude konat v Polsku s názvem Zorientowane Kozy.

Josef Zajíc

Rampušák.
Strážci hor Krakonoš, Radegast, Rampušák, Praděd - víte, které hory ochraňují?
Areál Dolní oblast Vítkovice.
Tip na výlet: Ostravské Hradčany aneb Dolní oblast Vítkovice se mění před očima