Myšlenka vrátit tomuto regionu nikdy nezapomenutý symbol rozhledny na Sněžníku padla v roce 2017 a již o rok později byly na skalním masivu vrcholu Větrov - 918 m. n.m. vybudovány pevné základy. Na otázku, proč rozhledna nestojí znovu na Králickém Sněžníku, je jednoduchá odpověď. Vrchol, kde stávala původní rozhledna, je na polském území.

Umístění na vrcholu Větrova bylo povoleno s ohledem na začlenění rozhledny do Horského areálu Paprsek, do blízkosti stejnojmenné horské chaty. Při stavbě byla kladena maximální snaha přiblížit se původnímu vzhledu rozhledny, a to jak zevnějškem, tak i celkovou vnitřní dispozicí. Jedná se o kamennou stavbu s malou a velkou věží s vyhlídkami s cimbuřím. Kamenná kráska je opravdu výjimečná.

Staré Město jsme navštívili cestou zpět. Prohlédli jsme si náměstí s radniční věží a několika měšťanskými domy. Zvonička Kunčice je památkově chráněná rustikální zvonice z roku 1779 zdobená sgrafitovými psaníčky. Je velmi cenná, co do stáří a architektonického provedení nemá zde obdoby.

Eva Raidová

Máte tip na okouzlující místo, kam byste poslali na výlet i další turisty? Podělte se o něj! Pošlete nám fotografie a popis místa na e-mail: tipy.morava@denik.cz. My vše uveřejníme na našem webu v rubrice Čtenář reportér i v tištěné podobě Deníku.