V letní sezoně tu na vás čeká spousta tras pro horskou cyklistiku a pěší výlety. Javorový vrch je známým centrem paraglidingu a pokud máte dost odvahy, můžete se proletět na tandemu. V areálu Horského střediska Javorový vrch naleznete také lanové centrum Javorový.

Svou polohou v nadmořské výšce téměř 950 m.n.m je nejvýše položeným lanovým centrem v Beskydách a patrně i v České republice.

Chorvatská flora a fauna.
Pozdrav a fotky fauny a flóry chorvatské od naší čtenářky z Opavska

Překážky se pohybují ve výškách od 5 do 10 metrů, takže adrenalin se začne uvolňovat už při výstupu na první plošinu. Umocnění pocitu beztíže nad zemí zajistí 5 lanových sjezdů na kladkách v délce od 15 do 40 m.

Vlastní lanové centrum tvoří základní okruh o délce cca 280 metrů, přičemž si sami můžete volit cestu a druh překážek v závislosti na vašem požadavku obtížnosti, fyzické náročnosti a atraktivnosti překážek.

Rozkvetlá pole kolem Kozmic.
OBRAZEM: Fialová střídá bílou. V polích kolem Kozmic kvete vlčí mák

Nejmenší návštěvníci se mohou vyřádit v dětské zóně, kde je pro ně připraveno několik nenáročných lanových překážek tak, aby byla maximalizována jejich bezpečnost.

V areálu střediska se nachází Turistická chata postavená roku 1895 s útulnou restaurací pro 90 osob s výbornou kuchyní. Turistická chata s lyžařskou chatou nabízí nocleh 90 rekreantům.

10. ročník festivalu Horečky, pátek 9. července 2021.
FOTO: Svaz českých bohémů rozvášnil Horečky. Wohnouti ví, jak na to
I jezírka s lekníny tady najdete
Arboretum Makču Pikču, botanický klenot na úpatí Nízkého Jeseníku