close Pravděpodobnost růstu hub ke 4. srpnu. info Zdroj: ČHMÚ zoom_in

„Díky relativně teplému a deštivému počasí se pravděpodobnost růstu hub zvyšuje každým dnem,“ vzbuzuje v houbařích naději ČHMÚ na facebooku. Kde je pravděpodobnost růstu hub nejvyšší, napoví biometeorologická předpověď. Vždy aktuální je na webu ČHMÚ.

Většina Pardubického kraje se na předpovědní mapě meteorologů bílá, to znamená, že šance najít houby v lesích našeho regionu ještě není vysoká. Před pár dny ale skoro celý kraj ještě oranžový… Tmavě zelenou se pak zbarvily Orlické hory, tam jdou tedy houbaři v podstatě na jistotu.

Že v našem regionu a sousedních Orlických horách opravdu rostou, Deníku potvrdila i Anna Krejčí, která spolu s dětmi houbařila v okolí Dobrušky. Jejich houbařský úlovek z 2. srpna měřil skoro 25 centimetrů. Prý to byl ale nadstandard. „Dnes (4. sprna) jsme byli znovu, ale chce to ještě týden počkat,“ doplnila.

Podařilo se Vám už letos v Pardubickém kraji košíky alespoň částečně naplnit? Své úlovky posílejte na e-mailovou adresu kamil.dubsky@denik.cz - rádi Vaše houbařské úspěchy zveřejníme.