„U nás doma byl svátek Valentýna pojat jako svátek láskyplných vztahů v rodině. Vnučka Sárinka kresbičkami a dárečky obdaruje ty, na kterých jí záleží. Ona sama také dostane drobnosti pro radost. Dávat a dostávat dárečky lze přece po celý rok. V dnešní nelehké době je každé "vybočení" z reálu žádané. Valentýna si tak může užít celá rodina,“ říká Jarka Bernatíková.

close Valentýnská kytice od mého manžela. info Zdroj: Iveta Rýznárková zoom_in Valentýnská kytice od mého manžela.

„Na prvního máje chodíme s přítelem do Chřibů na romantické procházky, ale máj je zatím v nedohlednu, tak jsme na milost vzali i Valentýna? Dostala jsem od přítele nádhernou kytku a k tomu háčkovaný šátek v podzimních barvičkách, z obou věcí mám velkou radost. A já jako zkušená žena vím, že pánové mají tu lásku rádi i přes jídlo, tak jsem kromě dobré večeře nasmažila i koblihy s povidly. Napadlo mě to i proto, že je fašank. Odezva byla veliká, byla jsem opěvována jako výborná kuchařka a po koblihách se jen zaprášilo. Hodně lásky všem,“ napsala nám Jarmila V. z Uherského Hradiště.

close Od dcery jsme dostali s manželem i valentýnské sladkosti. info Zdroj: Jitka Kuncová, Zdounky zoom_in Od dcery jsme dostali s manželem i valentýnské sladkosti.

A i když už je Valentýn za námi, potěšit své blízké můžete kdykoliv. Nevíte si rady čím? Třeba vás Dům dětí a mládeže Astra inspiruje. Tamní pracovnice Jana pro vás připravila návod k výrobě čtyř druhů valentýnských přání…

| Video: Youtube

… Petra nachystala zase recept na nepečený lotusový cheesecake.

| Video: Youtube