Ornitologická perla Slezska, Kozmické ptačí louky, již 6. rokem uvítá návštěvníky na akci Vítání ptačího zpěvu, která se bude konat  v sobotu 4. května 2024 od 9.30 hod.

Kozmické ptačí louky nyní doslova ožívají zpěvem ptáků navracejících se do svých letních domovů. Na akci jsou vítaní všichni ze širokého okolí, zejména rodiny s dětmi, které zde mohou zažít prohlídku celé přírodní lokality za přítomnosti ekologů.

Atraktivní a nevídanou podívanou zažijete při odchytu a kroužkování ptáků pod vedením odborníků z ČSO (České společnosti ornitologické), či při seznámení se zvířaty ze záchranné stanice v Bartošovicích. Veřejnost se může těšit, že zde spatří vedle ptáků - které mohou pozorovat ze sedmipatrové rozhledny - také místní obojživelníky, vážky a rostliny.

Akci pořádá tradičně společnost Semix Pluso, která o celou oblast pečuje, pod záštitou České a Slezské ornitologické společnosti. 

Na místě budou moci návštěvníci ochutnat výrobky pořadatele, značky Semix. A jak se na akci dostat? Dorazit lze na místo autem (parkování u Kolečkova mlýna), vlakem (zastávka Jilešovice nebo Kozmice), na kole po místních cyklostezkách či pěšky.

Lokace: Kozmické ptačí louky, Kozmice 747 11. S sebou doporučujeme dalekohled, dlouhé kalhoty, outdoorovou obuv či holínky.

Alena Boráková