Za OO SONS Opava se sbírky účastnili dobrovolníci z řad studentů škol: Mendelovo gymnázium Opava, Střední zdravotnická škola Opava, Gymnázium J. Kainara Hlučín a Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola Krnov.

SONS navštívil krásné výstavy na zámku.
SONS navštívil krásné výstavy na zámku. Nadchly svou krásou i objemem

Řady dobrovolníků také rozšířilo i několik členů z naší odbočky a také zástupci z Chráněného bydlení pro zrakově postižené Vlaštovičky. Všem dobrovolníkům moc děkujeme, protože díky nim a díky štědrým dárcům jsme vybrali opravdu velmi slušnou částku ve výši 113 191 korun.

Naše OO SONS také měla na Horním náměstí v Opavě dřevěný stánek, který nám zdarma propůjčil Magistrát města Opavy, a i to přispělo k našemu velkému úspěchu v 22. ročníku sbírky Bílá pastelka. Dalším bonusem byla nominace na nejlepší kasičku v Moravskoslezském kraji.

SONS zamířil do Krnovské synagogy.
SONS zamířil do Krnovské synagogy. Zážitek nepokazilo ani chladné počasí

Vyhlášení nejlepší kasičky v ČR se konalo 19. listopadu 2021 v rezidence primátora na Mariánském náměstí v Praze, za naši OO SONS Opava byla vyslaná paní Eva Flanderková a paní Petra Plchová. Byl to krásný moment při vyhlášení, když jsme zjistili, že jsme obsadili 1. místo a vybraná částka byla ve výši 19 084 korun.

Bylo nám ctí reprezentovat Oblastní odbočku SONS Opava a ještě jednou patří velké poděkování všem, kteří se na sbírce podíleli.

Petra Plchová, OO SONS Opava

Prvním rokem se rozhodla OO SONS Bruntál pořádat tento festival v krásných prostorách Bruntálského zámku.
Dny umění nevidomých na Moravě na bruntálském zámku bořily předsudky