Před kamerou se vystřídali zástupci většiny studijních zaměření hudebního oboru od zpěváků přes hráče na strunné, smyčcové, klávesové nebo dechové nástroje.

Koncert vznikl v reakci na dlouhé distanční odloučení školy od žáků, kteří se celé měsíce vzdělávali pouze v rámci online výuky. Hodiny přes počítač ale nemohly plně nahradit živý kontakt s pedagogem.

Stejně tak žákům chyběla možnost vystupovat a ověřovat si své dovednosti před publikem. Již před vánoci se koncept online koncertu osvědčil, a proto škola připravila ještě jeden – letní, aby si umění svých dětí, žáků, spolužáků a kamarádů mohli užít i jejich blízcí.Koncert je rozdělen na dvě části podle věku žáků.

U mladších muzikantů a zpěváků můžeme obdivovat jejich první zkušenosti s kamerou a mikrofony, nebojácnost a odvahu se svým skromným uměním vystoupit.

Letní koncert na Youtube školy

#youtube|i8KZXdzZBmk|708s#

Natáčení je pro ně nová zkušenost, která s sebou přináší jinou míru napětí než běžný koncert, při kterém se vystupujícím dostane zpětné vazby od diváků. U starších žáků si už nadto mohou diváci užít virtuóznost a energičnost provedení skladeb.

close Letní koncert ZUŠ Opava 2021. info Zdroj: Youtube školy zoom_in Letní koncert ZUŠ Opava 2021. Diváky čeká pestrá nabídka žánrů od lidových písní přes klasické a vážné skladby po moderní a popové písně. Stejně tak je rozmanitý výběr nástrojů.

Představí se žáci, kteří se věnují hře na klavír, klávesy, akordeon, housle, violoncello, klarinet, saxofon, příčnou flétnu, kytaru a další.

Zpěváci vystoupí jednak s populárními písněmi, jednak se skladbami muzikálovými.

„Letní koncert je pro mne vyvrcholením celoroční snahy žáků a učitelů, kteří se ze sebe snažili i v této komplikované době vydat to nejlepší. Když vidím všechny ty talentované mladé hudebníky, jsem rád, že můžeme i formou tohoto online koncertu předávat sílu hudby a prezentovat umělecké vzdělávání širokému okruhu posluchačů,“ říká ředitel ZUŠ Lukáš Poledna.

Letní koncert je k dispozici také ZDE

Stanislava Lohinová,
ZUŠ Opava