„Vypadá to, že Kuba Heller a nově Oliver Putyera by u nás mohli působit. Zájem máme i o Martina Maceje,“ přiznal Roman West. Všechny tři vedl na svých předchozích štacích. „Není vyloučeno, že se k nám ještě někdo připojí, až skončí přípravy v druholigových klubech,“ řekl trenér Hlučína. Devatenáctiletý Heller je hráčem ostravského Baníku. V Dorostenecké lize se blýskl devíti góly. O tři roky starší Putyera patří Karviné, kde loni podepsal novou smlouvu, nicméně jeho posledním působištěm byly druholigové Vítkovice. Třiadvacetiletý Macej hrával za mládežnické výběry Hlučína, jeho kroky poté směřovaly do Frýdku-Místku, ostravského Baníku a Vítkovic.

Kádr Hlučína naopak opustili Pavel Macíček a David Gros, oba míří do divizního Frenštátu pod Radhoštěm. „Není vyloučeno, že v případě příchodu nových hráčů ještě ke změně dojde,“ dodal Roman West.

Ve středu odehrál Hlučín přípravný zápas s druholigovou Líšní. „Bylo vidět, že jsme hráli s kvalitním soupeřem, který má v kádru zkušené hráče. V prvním poločase jsme drželi krok, bohužel jsme se nevyvarovali dvou chyb, které byly potrestány,“ přiznal kouč. „Po přestávce jsme se dostali do hry, podařilo se nám snížit. Kdybychom v závěru dohráli do finále akci, mohli jsme i vyrovnat. Líšeň ale vyhrála zaslouženě,“ zakončil Roman West. Generálku na nový soutěžní ročník Hlučínu obstará zápas v Kozlovicích.

Líšeň – Hlučín 2:1 (2:0)

Branka Hlučína: R. Dostál.

Hlučín: Vyklický (46. Kolenko) – Wolf, Massaniec (46. Hudeczek), Mac (46. Heiník), P. Kundrátek – Heller (60. Krejčí), Vengřinek, Opatřil (70. Buchvaldek), Putyera (60. R. Dostál) - Padych (60, Kraut), L. Kundrátek (46. T. Dostál). Trenér: Roman West.