„Zápas začal kvůli sněhové nadílce se zpožděním. Ale jsem moc rád, že se nakonec hrálo. Pořadatelé plochu dobře připravili,“ pochvaloval si trenér FC Hlučín Filip Smékal. K zápasu pak řekl: „V prvním poločase bylo vidět, že hráči dlouho neviděli balon. Byla tam spousta nepřesností.“

Hlučín se dostal do vedení. Vítkovicím se podařilo vyrovnat. „Další minuty patřily Vítkovicím. My jsme byli moc roztaženi. Soupeř si dokázal vytvořit dvě, tři velké šance. Nás ale podržel brankář Němček,“ poznamenal hlučínský kouč.

Fotbalisté Opavy přípravný zápas s Považskou Bystricí nesehráli
Sníh byl proti fotbalu! V Opavě se nehrálo

Po přestávce střílel góly jenom Hlučín. „Proměňovali jsme šance a měli jsme více ze hry. Přidali jsme další tři branky a vyhráli,“ řekl trenér Hlučína, který zkoušel dva francouzské fotbalisty. „Jsou to mladí kluci, kteří jsou u nás na zkoušce. Zatím se jedná o dvoutýdenní test,“ zakončil Filip Smékal.

Další přípravný zápas čeká na hlučínské fotbalisty s Bílovcem.

Hlučín – Vítkovice 4:1 (1:1)
Branky Hlučína: Ptáček 2, Ptáček, Zajíček.
Hlučín, I. poločas: Němeček – Wala, Mousa, Hasala, Lehnert – Praus, Piecha – Houmadi, Ptáček, Moučka – Smékal. II. poločas: Němček – Kobza (70. Kočí), Mousa, Kolaska, Puchala – Tomšů, Mládek – Houmadi, Levčík, Zajíček – Šindler. Trenér: Filip Smékal.