„Je pravdou, že hráčský kádr projde změnami. Musíme být dobře připraveni na těžkou jarní část,“ podotkl trenér Roman West. S týmem se nyní budou připravovat dva hráči z Kolumbie a jeden z Guiney. „Dostali jsme na ně typ od jejich manažerů. První dva byli napojeni na olomouckou Sigmu. Uvidíme, co z toho nakonec bude. V lednu by se pak mohli připojit k týmu další dva tři zahraniční hráči,“ prozradil kouč hlučínského týmu.

Samozřejmě upínat se jen na zahraniční posily by byla sebevražda, to si dobře uvědomuje i Roman West. „Nové tváře vytipované máme. Jedno jméno je hodně zajímavé, dost si od tohoto hráče slibujeme,“ nastínil trenér West.

Naopak blízko dohody jsou Slezané s útočníkem Martinem Macejem, o které ho měli zájem už v letní pauze. Macej je odchovancem ostravského Baníku a vyzkoušel si například i druhou ligu v barvách Vítkovic, oblékal také dres Frýdku-Místku. Hlučín v současné době pracuje na navázaní užší spolupráce s ligovou Opavou. „První schůzky proběhly. Není vyloučeno, že se v našem týmu objeví právě někdo ze Slezského FC Opava,“ poznamenal šéf hlučínské lavičky.

Hlučínští obnovili tréninkový proces. „Hráči měli po předčasném ukončení podzimní části tří týdenní volno, aby si odpočinuli a dali se i zdravotně dohromady,“ řekl Roman West a pokračoval: „Následovala individuální příprava formou běžeckých tréninků, následně pak tréninky po skupinkách,“ přiblížil kouč. „Věřím, že brzy dojde k dalšímu rozvolnění opatření a my budeme moci trénovat týmově,“ je optimistou Roman West.

Dokonce kalendářního roku by rádi Hlučínští sehráli i nějaké přípravné duely. „Přípravné zápasy potřebujeme, abychom viděli v akci nové hráče, hlavně pak ty zahraniční. Naši soupeři by se měli točit okolo béček Opavy, Třince nebo Karviné,“ zakončil hlučínský stratég.