„Je pravdou, že hráčský kádr projde změnami. Musíme být dobře připraveni na těžkou jarní část,“ podotkl trenér Roman West. S týmem se nyní budou připravovat dva hráči z Kolumbie a jeden z Guiney. „Dostali jsme na ně typ od jejich manažerů. První dva byli napojeni na olomouckou Sigmu. Uvidíme, co z toho nakonec bude. V lednu by se pak mohli připojit k týmu další dva tři zahraniční hráči,“ prozradil kouč hlučínského týmu.

Pavel Zavadil, záložník SFC Opava
Vrátí se Pavel Zavadil do opavské základní sestavy?

Samozřejmě upínat se jen na zahraniční posily by byla sebevražda, to si dobře uvědomuje i Roman West. „Nové tváře vytipované máme. Jedno jméno je hodně zajímavé, dost si od tohoto hráče slibujeme,“ nastínil trenér West.

Naopak blízko dohody jsou Slezané s útočníkem Martinem Macejem, o které ho měli zájem už v letní pauze. Macej je odchovancem ostravského Baníku a vyzkoušel si například i druhou ligu v barvách Vítkovic, oblékal také dres Frýdku-Místku. Hlučín v současné době pracuje na navázaní užší spolupráce s ligovou Opavou. „První schůzky proběhly. Není vyloučeno, že se v našem týmu objeví právě někdo ze Slezského FC Opava,“ poznamenal šéf hlučínské lavičky.

Hlučínští obnovili tréninkový proces. „Hráči měli po předčasném ukončení podzimní části tří týdenní volno, aby si odpočinuli a dali se i zdravotně dohromady,“ řekl Roman West a pokračoval: „Následovala individuální příprava formou běžeckých tréninků, následně pak tréninky po skupinkách,“ přiblížil kouč. „Věřím, že brzy dojde k dalšímu rozvolnění opatření a my budeme moci trénovat týmově,“ je optimistou Roman West.

Dokonce kalendářního roku by rádi Hlučínští sehráli i nějaké přípravné duely. „Přípravné zápasy potřebujeme, abychom viděli v akci nové hráče, hlavně pak ty zahraniční. Naši soupeři by se měli točit okolo béček Opavy, Třince nebo Karviné,“ zakončil hlučínský stratég.