„Odchod Michala je pro nás komplikací. Je to přece jenom zkušený a kvalitní brankář,“ poznamenal Roman West. „Michalovo rozhodnutí chápu, dostal nabídku trénovat mládež v Baníku Ostrava, a to na úkor vlastního hraní, proto skončil,“ vysvětloval kouč důvod brankářova odchodu. Kdo místo něj? „Máme v kádru Ondru Kolenka, nyní se do přípravy zapojil Jan Vyklický z Opavy. Je to bývalý mládežnický reprezentant, pro nás to může být jedna z cest,“ podotkl mladý kouč.

Po dvoutýdenním volnu začal v úterý Hlučín s přípravou. „Hráči měli individuální běžecký plán. V úterý je čekaly testy,“ přiblížil Roman West. Ve středu pak přípravný duel v Dětmarovicích, kde Hlučínští vyhráli 6:0. „Jsem rád, že do zápasu na posledních třicet minut nastoupili ještě nedávní marodi Radim Grussmann s Dominikem Krautem. Oba dali branku, Radim si ještě připsal asistenci,“ řekl ještě hlučínský trenér, který postrádal Dydowicze, Krejčího a Tomáše Dostála.

Slezané už v sobotu hrají další zápas v Heřmanicích. Od středy je čeká herní soustředění v Háji ve Slezsku, kde narazí na domácí tým a v sobotu zamíří do Frýdlantu.

Co se týká pohybu v kádru, tak ten se dá očekávat. „Chceme získat posily do ofenzívy. Máme vytipované kluky ve druhé lize, musíme ale čekat, protože ta se stále hraje,“ zakončil Roman West, který by rád přivedl Jakub Hellera z ostravského Baníku.

Dětmarovice – Hlučín 0:6 (0:2)

Branky: Rubý, R. Dostál, Pyclík, L. Kundrátek, Kraut, Grussmann.

Hlučín: Kolenko (46. Vyklický) – Wolf, Heiník, Hudeczek (46. Mac), Massaniec – R. Dostál (60. Buchvaldek), Opatřil. Rubý (46. L. Kundrátek), P. Kundrátek (60. Grussmann) – Pyclík, Padych (60. Kraut). Trenér: Roman West.