Oba týmy v prvním poločase toho divákům moc nepředvedly. Šancí bylo jako šafránu. Ve 35. minutě byl ve vápně faulován Mládek a sudí Drozdy nařídil pokutový kop. K míči se postavil Moučka. Brankář Kvapil sice vystihl směr jeho střely ale nedosáhl na něj. Hlučín vedl 1:0. Brankáři byli celkem v prvním poločase bez práce. Z domácí strany zahrozil pouze Wala. Gólman Kvapil si s jeho pokusem poradil.

Na začátku druhého poločasu měli navrch hosté. Krom dvou závarů a střely Svobody si vážnější šanci nevytvořili. Sedm minut před koncem pak domácí zasadili druhý úder, a to z kopačky Zajíčka. Slezané vyhráli 2:0. „Tohle vítězství je pro nás strašně důležité. Nebylo jednoduché se na tento zápas připravit,“ přiznal trenér Hlučína Filip Smékal. „Balon nás tolik neposlouchal, přece jen jsme se na přírodní trávu tolik nedostávali,“ pokračoval šéf hlučínské lavičky. „Chtěli jsme vyhrát za každou cenu, a to se podařilo. Tahle výhra je pro Lenyho. Bylo vidět, jak všichni kluci za pro něj chtějí úspěch. Pro nás strašne důležité vítězství,“ zdůraznil Filip Smékal.

Uničov začal ve druhém poločase zlobit. „Vždycky když máme první poločas dobrý, navážeme na něj v tom druhém, teď tomu tak nebylo. Uničov ale neměl žádné velké gólovky,“ dodal trenér FC Hlučín.

V brance vítězného týmu se objevil Ondřej Kolenko. „Máme dva vyrovnané gólmany. Chytat může ale jen jeden. Nakonec jsme se rozhodli pro Ondru, je to náš gólman. Navíc na něm byla vidět velká touha, že se chce vrátit do branky,“ uzavřel Filip Smékal.

FC Hlučín – Uničov 2:0 (1:0)
Branky: 35. Moučka (penalta), 83. Zajíček. Rozhodčí: Drozdy – Gasnárek, Šafrán. ŽK: Praus – Svoboda, Hausknecht. Diváci: 297.
Hlučín: Kolenko – Tomšů, Plesník, Praus, Wala (77. Šindler) – Praus (67. Kovala), Mládek – Buchvaldek (84. Holzer), Zajíček, Moučka (84. Ptáček) – Smékal (77. Kolaska). Trenér: Filip Smékal.