Naopak zůstává opora týmu Robin Štefek, který měl skončit kvůli velkému pracovnímu vytížení. „Jsem rád, že Robin zůstává. Pozitivum vidím také v tom, že se vrací Vojta Heiník, zlepší se nám tak defenziva,“ pochvaluje si Alois Skácel. Navíc se mu vracejí do plného tréninku i marodi Kraut s veteránem Žižkou.

Ondřej Pyclík.Staronovou tváří v klubu je útočník Ondřej Pyclík. Pětadvacetiletý fotbalista, který prošel ostravským Baníkem, se do hlučínské kabiny vrací po štacích v Senci, HFK Olomouc a Novém Jičíně, kde působil naposledy. Během podzimu nastřílel jedenáct branek.

Ze stejného klubu míří do Hlučína i jeho o rok mladší spoluhráč Josef Opatřil, jenž v minulosti oblékal vedle ostravského Baníku také dres Markvartovic.

„Oba fotbalisté patřili v Novém Jičíně k oporám, věřím, že budou platní i pro náš tým,“ míní kouč FC Hlučín, který by do kabiny rád přivítal svého bývalého svěřence z opavské devatenáctky Patrika Rubého, jenž momentálně patří konkurenčnímu Dolnímu Benešovu.

Josef Opatřil.Josef Opatřil.Autor: Archiv

„S hráčem jsme domluveni, věřím, že vše bude dotaženo do zdárného konce. Patrika znám z Opavy, chceme využít jeho univerzálnosti,“ plánuje trenér Hlučína Alois Skácel.

První přípravný duel odehrají Hlučínští devatenáctého ledna v Třinci s místní juniorkou.