Otrokovice nasadily do hry i svou největší hvězdu Petra Zapalače. Jenomže na hřišti od prvních minut existoval pouze jeden tým, a to Slezané. „Byli jsme na soupeře dobře připraveni. Zaskočili jsme ho a první poločas se hrál v naší režii,“ pochvaloval si trenér Hlučína Lubomír Adler. Už v 7. minutě přinutil Hlučín soupeře k chybě. Zajíček se zmocnil míče, narazil si s Neumannem a otevřel skóre. O sedm později vybojoval Moučka na půlce balon, běžel sám na gólmana a nedal mu šanci – 0:2. „Otrokovice měly jedinou vážnou možnost, kterou jsme ale zvládli. V prvním poločase jsme vedle dvou gólu měli další dvě, tři velké šance,“ podotkl šéf hlučínské lavičky.

Fotbalové utkání mezi FC Velké Meziříčí a FC Dolní Benšov.
PODÍVEJTE SE: Dolní Benešov překvapil, domů veze bod

Ve druhém poločase pokračoval Hlučín ve své dominanci. „Otrokovice otevřely hru, hrály na riziko. My jsme chodili do rychlých brejků. Hru jsme nadále kontrolovali a zaslouženě vyhráli. S výkonem týmu jsem spokojený,“ zdůraznil Lubomír Adler. Na konečných 0:3 upravil svým druhým gólem v utkání Zajíček.

Otrokovice – Hlučín 0:3 (0:2)
Branky: 7. a 71. Zajíček, 14. Moučka. Rozhodčí: Vejtasa – Koláček, Ehrenberger. ŽK: Malý, Přikryl, Mlýnek, Vychodil – Moučka, Plesník. Diváci: 123.
Hlučín: Lapeš – Wala, Plesník, Hasala, Lehnert – Neumann (84. Kundrátek), Praus (71. Opatřil), Mládek (84. Wolf), Moučka (61. Hykel, 84. Buchvaldek) – Zajíček, Lokša. Trenér: Lubomír Adler.