„Prvních pět kol nám vyšlo. Uhráli jsme čtyři vítězství a jednu remízu. Vycházeli jsme z dobré obrany a vždy se nám podařilo dát jednu branku, což stačilo na výhru,“ vzpomínal trenér Hlučína Roman West. Pak ale přišly nepovedené zápasy, hlavně na domácím trávníku. Remíza 1:1 s Vrchovinou a porážky 1:4 s Otrokovicemi a 1:2 s Petřkovicemi. „Tyto ztráty mrzí hodně, protože nás soupeři nepřehrávali. Ve všech třech případech jsme si vytvořili celou řadu šancí. Dali jsme góly, které nebyly uznány. Trefovali brankové konstrukce,“ kroutil hlavou trenér. „Klidně jsme se mohli nacházet ve vyšších patrech tabulky,“ dodal.

Jan Žídek, kapitán Slezského FC Opava
PODÍVEJTE SE: Když budeme hrát, budeme více chráněni, řekl Žídek

Spokojen s jedenácti zápasy je trenér napůl. „Vzhledem k tomu, že v posledních dvou letech hrál Hlučín o záchranu, je vidět posun,“ poznamenal Roman West, kterému chyběl v týmu střelec. Být jím mohl být Dominik Kraut, který ale téměř po roční zdravotní pauze neodehrál všechny zápasy, ve kterých ale hrál, byl platný. Dal čtyři branky. „Na to, co Dominik odehrál, má slušná čísla. Nicméně potřebujeme hráče, který dá dvanáct, patnáct branek za sezonu, aby se zúročila dobrá hra celého týmu,“ mínil West.

Vzhledem k tomu, že MSFL se během podzimu hrát nebude, spřádají v Hlučíně plány již na jarní část. „Pojedeme v režimu jako při první vlně. To znamená, že na kluky bude čekat předpříprava, pak bude volno a zimní příprava. S tím, že v únoru se začne hrát, aby se stihlo všechno dohrát,“ podotkl trenér Hlučína. „Na jaře nás bude čekat třiadvacet zápasů, což je slušná porce. Tomu musí odpovídat i šíře kádru. K tomu ale bude mít hlavní slovo majitel klubu, se kterým na toto téma budeme hovořit v týdnu,“ zakončil hlučínský stratég.


Načítám tabulku ...