Filip Smékal odvedl v Hlučíně velmi dobrou práci. V loňské sezoně se s týmem do posledních kol rval o postup do FORTUNA:NÁRODNÍ Ligy. Dařilo se mu i v MOL Cupu, ve kterém Hlučínští senzačně vyřadili mistrovskou Plzeň. Novou sezonu započal ve dvojici s Ondřejem Smetanou. Podzim nakonec dojel jako hlavní trenér, neboť jeho parťák odešel za novou výzvou do slovenského Ružomberoku. „Dlouho dopředu jsem avizoval, že jako hlavní trenér v Hlučíně pokračovat nebudu. Mám práci, která momentálně nejde skloubit s pozici hlavního trenéra. Nerad dělám věci polovičatě,“ řekl Deníku Filip Smékal. „V Hlučíně jsem prožil krásné období. Škoda jen, že nám nevyšel poslední zápas se Zlínskem. Mohli jsme se dotáhnout na špičku,“ podotkl úspěšný stratég. Od fotbalu si nyní dává pauzu. „Fotbal ale úplně přes palubu neházím. Nyní dokončuji trenérskou licenci,“ dodal.

Petřvald nestačil na Pustou Polom
Pustá Polom obrala lídra! Petřvald sestřelil Jan Frank

Hlučín momentálně trenéra hledá. Nabízel se návrat Romana Westa, který je momentálně bez angažmá. „Tohle jméno ale momentálně není v Hlučíně na pořadu dne,“ řekl Deníku člověk, který situaci v hlučínském fotbale dobře zná.

Podle informaci Deníku by se mohl novým koučem hlučínských fotbalistů stál bývalý ligový záložník Vít Vrtělka. Jednačtyřicetiletý odchovanec Hulína, který hrával v minulosti za Zlín, Sokolov, Ústí nad Labem nebo Kroměříž se po konci hráčské kariéry dal na tu trenérskou dráhu. U Ševců se dokonce dostal jako asistent k ligovému áčku. Vedl i třetiligový Sokolov, pracoval v pražské Dukle. „Filip Smékal avizoval už dlouho dopředu, že kvůli pracovnímu vytížení po podzimu skončí. Momentálně trenéra hledáme,“ poznamenal ředitel FC Hlučín Dušan Kašický.