„Změnili jsme rozestavení. Hráli jsme s třemi obránci. Do sestavy se navíc vrátil Vrána a odehrál velmi dobrý zápas. Obranu dobře dirigoval,“ řekl jeden z opavských trenérů Zbyněk Pospěch. Opavští začali skvěle. Už po čtyřech minutách se trefil Pikul a když si dal Kutty vlastní gól, šla Břidličná do kolen. „Připravovali jsme na brejkové situace Opavy. Bohužel na hřišti to tak nevypadalo. Když dostanete od takového týmu rychlé dva góly, těžko se zvedáte,“ poznamenal kouč Břidličné Jaromír Lukášek. „Od stavu 3:0 bylo prakticky rozhodnuto a na trávníku existoval už jen jeden tým. Vyrobili jsme spoustu hloupých chyb,“ dodal.

BK Opava - Slavia Praha 86:71
Podívejte se: Nováček poražen, Opava splnila roli favorita

Na opavské straně panovala spokojenost. „Odehráli jsme dobrý zápas. Klukům nemůžeme nic vytknout. Dali jsme hezké góly, a to vesměs po centrovaných míčích,“ řekl ještě k zápasu Zbyněk Pospěch.

Slezský FC Opava B – Břidličná 8:1 (5:0)
Branky: 4. Pikul, 10. Kutty (vlastní), 28., 70, 76. a 91. Veselý, 34. Dostál, 45. Doleček – 49. Kostera. Rozhodčí: Janeček – Kaloč, Mach. ŽK: Veselý, Blažej. Diváci: 101.
Opava B: Rolný – Vrána (62. Jelínek), Blažej, Celta – Šeba, Mikulenka (72. Jaroszek), Pikul (72. Dušek), Žídek, Dostál (72. Cempírek) – Doleček (62. Sekanina), Veselý. Trenéři: David Vavruška, Zbyněk Pospěch, Tomáš Mičola.
Břidličná: Zifčák – Holec (46. Kopečný), Kutty (46. Simichanidis), Můčka, György – Kostera, Hoffmann (77. Adamovský), Berger, Češek, Cudrák (82. Janáč) – Šmirják (82. Moravec). Trenér: Jaromír Lukášek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...