„Angažmá v Hlučíně beru jako posun ve své kariéře,“ svěřil se Jan Woznica. Mladý kouč přebírá tým po Filipu Smékalovi, který se Slezany sbíral úspěchy. V MOL Cupu tým pod jeho vedením dokonce vyřadil mistrovskou Plzeň. Navíc v MSFL se loni rval s Hlučínem do posledních kol o postup. „Převzít tým po Filipu Smékalovi je velkým závazkem. Na druhou stranu jsem rád, že je to právě po něm. Známe se spolu, vím o něm, že dokázal sestavit tým s charakterem,“ dodal jedním dechem trenér, který jako hráč oblékal i dres nedalekých Kravař.

Asistentem nového kouče bude David Levčík, trenérem brankářů Antonín Buček. „Oba zůstávají u týmu. Věřím, že nám to bude klapat,“ je si jistý Jan Woznica.

V hráčském kádru žádnou revoluci neplánuje. „Nemyslím si, že do týmu je nutný zásah. Viděl jsem Hlučín naživo. Hráči jsou dlouhou dobu pospolu. Fungují dobře. Nejdu do Hlučína dělat převratné změny. Samozřejmě, že některé své věci chci do týmu přenést,“ prozradil mladý trenér.

Jan Švandrlík
VIDEO: Opavský křídelník Jan Švandrlík nejen o úterní bitvě s litevským Rytasem

Cíle v Hlučíně jsou jasně dané. „Chceme hrát nahoře, pohybovat se v první čtyřce. O ničem jiném nemůže být řeč,“ podotkl Jan Woznica.

Zimní přípravu odstartuje přední tým MSFL 8. ledna. A hned v prvním přípravném duelu narazí na Woznicův Bílovec. Dalšími protivníky budou Opava, Dolný Kubín nebo Kvítkovice.

A jak reagovali na trenérův konec v Bílovci? „Vesměs šlo o pozitivní ohlasy. Je to vnímáno jako můj posun v kariéře,“ zakončil Jan Woznica.