„Nastoupili jsme proti velmi kvalitnímu soupeři, který se prezentoval silovým a rychlým fotbalem,“ započal své hodnocení jeden z opavských trenérů Zbyněk Pospěch. Jen pro zajímavost, Valachy vede z pozice hlavního kouče někdejší šéf hlučínské lavičky Pavel Hajný, který v minulosti vedl například i ve druhé lize Třinec. „Pro nás šlo o výbornou prověrku,“ pokračoval Pospěch. Hosté šli do vedení už v 11. minutě, když na centrovaný míč naběhl Žilinský. Na začátku druhého poločasu dostal Výmola přihrávku od Žilinského a dával na 0:2. „Šance se střídaly na obou stranách. Soupeř nepřijel k nám bránit, byl hodně ofenzivní. Nás v kritickým momentech podržel brankář Rolný,“ podotkl jeden z trenérů Slezského FC Opava.

Háj prohrál ve Vratimově
Háj nezvládl druhý poločas. Prohráli jsme si to sami, řekl trenér Janík

V 54. minutě posunul Šeba míč na Janjuše, který střelou na zadní tyč vrátil Opavu do hry. „Důležitá branka, která nás postavila na nohy,“ podotkl Pospěch. Nakonec se domácím podařilo i vyrovnat, když se po krásné fotbalové akci prosadil Žídek, když zužitkoval přihrávku Veselého. „Na kluky jsme pyšní. Přece jenom dokázali se oklepat a zvednout. Bod bereme, i když jsme měli šance na celkový obrat,“ zdůraznil kouč opavského béčka.

SFC Opava B – TJ Valašské Meziříčí 2:2 (0:1)
Branky: 54. Janjuš, 72. Židek – 11. Žilinský, 54. Výmola. Rozhodčí: Zavřel – Labaš, Trigas (Dudek). Žluté karty: Celta, Dušek – Němec, J. Vrána. Diváci: 90.
Opava B: Rolný – Celta, Jelínek, Latoň, Mikulenka – Janjuš (83. Sekanina), Žídek, Doleček (46. Dušek), Dostál (83. Cempírek) – Šeba, Veselý. Trenéři: Zbyněk Pospěch, Tomáš Mičola.
Valašské Meziříčí: L. Pobořil – Vozák (72. Veselý), Švec, Němec, Hrdlička – Macíček, Žilinský (90. Kelárek), Smilek (78. Sovák), J. Vrána – Výmola, R, Pobořil. Trenér: Pavel Hajný.