Opava vstoupila do utkání dobře. Už po dvanácti minutách odcentroval Kim a Kopečný ranou z voleje otevřel skóre. Za dalších patnáct minut se skóre měnilo znovu. Opavští podnikli útočný výpad. Balón se po nahrávce Hýbla s Vaněčkem dostal ke Kopečnému. Ten byl ve vápně faulován a byla nařízena penalta, tu Blecha proměnil a opavský celek vedl 2:0.

Po přestávce soupeř během tří minuty vyrovnal. Slezané se poté dostali dvakrát do zakončení. Kadlec a po něm ani Rataj ale domácího brankáře nepřekonali.

Jakub Šiřina
VIDEO: Opavský kapitán Jakub Šiřina nejen o svém návratu do hry

„Vypadalo to na jasné utkání, měli jsme ho vyhrát. Bohužel udělali jsme dvě chyby, které soupeř dokázal potrestat,“ mrzelo opavského kouče Miloslava Brožka. „Jednalo se o kvalitní zápas. Ukázal nám věci, které jsme sledovali. Mrzí mě chyby středních záložníků. Vím, že jsme herní tým, který chce kombinovat. Musíme být ale zodpovědnější a v soutěži se těchto chyb vyvarovat,“ podotkl kouč Slezanů.

V sestavě Opavy si odbyl premiéru Jaromír Srubek. „Nechci ho hodnotit, musím ale říci, že je typologicky hráč podle mého gusta,“ řekl Miloslav Brožek. Na otázku, zda sestava z Trenčína, byla tou, která vyběhne za týden proti Dukle, řekl: „Řeknu to takhle, na hřišti se objevilo hned několik hráčů, kteří proti Dukle nastoupí.“

Slezský FC šel do utkání po soustředění v Šamoríně. „Soustředění splnilo svůj účel. Připravovali jsme se výborných podmínkách. Přálo nám počasí, navíc jsme trénovali na přírodní trávě. Měli jsme možnost kvalitně popracovat, a to také na taktických věcech,“ byl spokojený Miloslav Brožek.

Trenčín – Slezský FC Opava 2:2 (0:2)
Branky: 63. Uchegbu, 66. Hájovský - 12. Kopečný, 28. Blecha (penalta)
Opava: Číž - Hýbl, Janoščín (73. Pejša), Srubek (73. Helebrand), Kopečný (73. Wehowský) - Kim (46. Kadlec), Omale (73. Šrek), Blecha (73. Velička), Málek (73. Marzuq) - Přichystal (46. Rataj) - Vaněček (46. Ondráček). Trenér: Miloslav Brožek.