„O Samuela jsme měli zájem. Chceme, aby u nás pokračoval. Uplatnili jsme na něj opci,“ řekl šéf opavského sportovního úseku Jaroslav Kolínek. Není žádným tajemstvím, že opavský klub se nenachází momentálně zrovna v nejlepší finanční kondici, což byl i důvod proč byl puštěn zdarma Lukáš Holík do Karviné. Finance na Šigutovu opci by klub mít měl. „S financemi na Šiguta počítáme,“ dodal Kolínek. „Šigutovi skončilo v Opavě půlroční hostování. S klubem jsme domluveni. Hráč by měl být v otevřeném přestupovém okně zaregistrován v Opavě. Normálně s ní trénuje,“vysvětlil sportovní ředitel Vratimova Daniel Černaj. Nicméně sám připustil, že o Šiguta je zájem v jiných klubech: „Je možné, že jaro odehraje ale jinde. Nabídky má z jiných klubů. Další kroky se budou řešit v součinností s Opavou. „Zájem o Šiguta je, ale já osobně bych chtěl, aby pokračoval v Opavě. Pro jeho další rozvoj by to byla nejlepší varianta,“ podotkl Jaroslav Kolínek.

S Opavou normálně trénují Oliver Putyera s Josefem Celbou. Není to přitom, tak dávno, co Jaroslav Kolínek tvrdil, že ani s jedním nepočítá. „Trenér West chce po odchodu Hnaníčka Celbu v kádru. Putyera taky s námi trénuje, ale má odejít na zkoušku do Polska,“ prozradil Jaroslav Kolínek. „Jsem ale zastáncem toho, že šanci mají dostávat naši hráči,“ dodal jedním dechem. A jak to vypadá s dalšími změnami v hráčském kádru Opavy? „Oficiální nabídku na nikoho nemáme. Jediný zájem byl po konci podzimu vedle Šiguta ještě o Kramáře,“ poznamenal Kolínek. Podle informací Deníku měly například Pardubice na radaru Matěje Helešice.

Slezský FC Opava má naplánováno herní soustředění v Turecku. „Uvidíme jaká bude epidemiologická situace za dva týdny. Počítáme ale s ním,“ řekl trenér Opavy Roman West. „Do Turecka chceme. Já jsem sehnal proto soustředění partnera, který ho zaplatí. Bohužel Covidu neporučíme. Jsem v kontaktu s člověkem, který nám soustředění zprostředkovává. Ale vše se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace,“ doplnil Kolínek trenérova slova.

Opavští momentálně řeší obsazení trenérského postu u divizní rezervy. „Oslovili jsme trenéra, kterému se naše nabídka líbila. Uvidíme, jak se rozhodne. Je varianta, že přijde až v létě. Tím pádem bychom situaci řešili prozatím z vlastních zdrojů,“ zakončil Jaroslav Kolínek.