„Je pravdou, že jsem měl původně namířeno do Prostějova. Dokonce jsem tam i týden trénovat,“ přiznal Josef Celba. „Pak mi ale volal opavský trenér Roman West, zda bych neměl zájem jít do Opavy. Musím přiznat, že mě to oslovilo. Známe se už z Baníku, kam si mě v šestnácti přivedl z Frýdku-Místku. Vím, co od něj mohu čekat. Je to velmi náročný a zároveň férový trenér. Pod jeho vedením jsme v dorostu dvakrát vyhráli Moravskoslezskou ligu,“ podotkl šestadvacetiletý fotbalista. „Svou roli sehrál i fakt, že se nám narodila dcerka. A přece jenom z Opavy domů do Staříče, to mám blíž než z Prostějova. A když k tomu přidám i to, že Opava je přece jenom dobrou fotbalovou adresou se skvělým zázemím, výbornými fanoušky, nebylo co řešit. Loni sice spadla, ale ambice pořád má, a to mě láká. Na angažmá v Opavě se těším,“ přidal další pozitiva Josef Celba a podotkl: „Je to klub, který má pořád velké jméno.“

Josef Celba začal s fotbalem ve Staříči, přes Frýdek – Místek se dostal do ostravského Baníku. Vedle toho kopal také za Vítkovice a Třinec. Na kontě má dokonce i osm startů v nejvyšší soutěži. „Samozřejmě, že jsem chtěl v lize nastoupit vícekrát. Někdy to nevychází kolem vás, tak jak si to přejete. Ale i za těch osm zápasů jsem rád. Třeba si v budoucnu ještě zapíšu další,“ poznamenal Josef Celba.

Nyní jako kmenový hráč Baník bude rok působit u rivala v Opavě. „O rivalitě mezi kluby už se toho něco napsalo. Stále jsem hráčem Baníku, do Opavy jdu na roční hostování s opcí. Budu tady hrát o svou budoucnost, tak to beru. Momentálně je mým zaměstnavatelem Slezský FC a pro něj budu chtít na hřišti odvést tu nejlepší práci,“ zdůraznil Josef Celba.

Do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupí Opava domácím duelem s Vlašimi. „Ve druhé lize jsem už něco odehrál. Vlašim vždy patřila k tomu lepšímu. Její kádr doplňovali mladí kluci ze Sparty, nyní spolupracuje se Slavii. Musíme se dobře připravit a začít sezonu vítězstvím. Osobně se na utkání moc těším. Opava měla vždy ligové fanoušky i ve druhé lize. Věřím, že už v sobotu bude báječná atmosféra,“ zakončil povídání Josef Celba.