„Táborsko se před reprezentační přestávkou dostalo do psychické pohody. Nový trenér změnil rozestavení i styl hry, což přineslo své ovoce. Podařilo se jim porazit velmi silný tým z Líšně,“ řekl na úvod opavský trenér Roman West. „V reprezentační pauze mohli ještě více zapracovat na novém stylu hry. Čeká nás tak nesmírně těžké utkání proti týmu, který bude dobře bránit. Navíc je povzbuzen výhrou nad Líšní,“ míní šéf opavské lavičky.

Opavští fanoušci se mohou těšit na FIBA Europe Cup
Sportovní bleskovky z Opavska

Silon má kádr složený z dobrých fotbalistů. V obraně nastupují například Bederka s veteránem Navrátilem, kteří v minulosti kopali ligu. Zkušenosti s nejvyšší soutěží má i jednadvacetiletý Daniel Kosek. Šestadvacetiletý záložník Michal Bezpalec hrával například v Polsku, kde v osmi duelech v barvách Termalica B-B naskočil i v Ekstraklase. Gólů sice Táborsko zatím moc nedalo. Nicméně v útoku má dle jmen velkou sílu. Trenér Nádvorník se může opřít o trojici zkušených útočníků Ledecký, Nešpor, Tusjak. K ním je třeba ještě připočíst zahraniční hráče Tolna s Babacarem.

A jak to vypadá s opavskou sestavou na páteční duel? Do přípravy s týmem se zapojil Michal Bílek. „Michal už začíná pomalu s tréninkem. Nejprve se musel individuálně připravit běžecky. Věřím, že bude brzy v pořádku a opět nám pomůže s výstavbou postupného útoku. V pořádku je Jakub Yunis, který musel být pro zranění střídat na Spartě,“ vyjmenovává Roman West. „Vybírat tak máme z čeho,“ dodal. Mimo sestavu je kvůli neprodloužení kontraktu Pikul.

Opavští během reprezentační pauzy tvrdě trénovali. „Kluci měli sice volný víkend, jako odměnu za vítězství v Jihlavě. Nicméně tréninky v týdnu byly náročné. Dostali pořádně zabrat,“ poznamenal Roman West.

Páteční duel má výkop v 18 hodin a v jeho přestávce dojde k rozloučení s bývalým kapitánem Janem Žídkem, který v létě zamířil do Karviné.