Ten má stejně jako Opava na svém kontě jediný bod, který urval minulý víkend v derby s Líšní. „Co jsme měli možnost vidět, je to mužstvo, které je schopné velmi dobře bránit z bloku. Zároveň ale dovede být nebezpečné také v ofenzivě. V žádném případě to nebude jednoduché. Vyškov navíc postoupil do druhé ligy, jeho hráči budou mít motivaci a chuť se ukázat,“ řekl opavský trenér Roman West.

Kouč Slezského FC může při tvorbě sestavy počítat s obráncem Josefem Celbou, jenž si o uplynulém víkendu odpykal jednozápasovou stopku po vyloučení v úvodním utkání s Líšní. Bude ovšem postrádat Adama Rychlého, který nedohrál duel na půdě Zbrojovky. Po tvrdém souboji s brněnským útočníkem Jakubem Řezníčkem musel ze hry. „Adam si z toho odnesl otřes mozku, byl v nemocnici. Celý týden netrénoval, takže hrát určitě nebude,“ vysvětlil West.

Slezané budou v sobotu velkým favoritem, jaká cesta povede k úspěchu? „Očekáváme, že budeme dobývat obranu soupeře. Musíme být kreativní a silní na balonu,“ nabádá trenér SFC.

SFC Opava - Vlašim 3:3. Na snímku fotbalisté Opavy.
SFC sehraje pohárový duel s Bohumínem doma. Důvod? Bezpečnost

„Nečeká nás jednoduché utkání, ale my se nacházíme v pozici, kdy máme pouze bod. Potřebujeme udělat dobrý výsledek. Bez výmluv. Musíme vyhrát, abychom se odrazili,“ doplnil.

Zajímavostí je, že Vyškov vedou trenéři Jan Trousil s Josefem Mazurou, který dříve trénoval také v Opavě. Ve Slezsku působil dva roky a týmu pomohl k postupu z MSFL do druhé ligy. Teď se v Městských sadech ukáže na lavičce soupeře.

Sobotní utkání v Městských sadech startuje v 17 hodin.