První zajímavý moment zápasu byl k vidění už po devíti minutách hry. Po centru Sokola propadl balon k Ulbrichovi, tomu ovšem střela nesedla a dobře vypadající možnost vyšuměla do ztracena. O minutu později se Opava radovala krátce z gólu. Po rohovém kopu Bílka prodloužil hlavou míč na Kopečného Yunis. Domácí fotbalista ho uklidil hlavičkou do sítě. Branka ale nebyla nakonec pro ofsajd uznána. Ve 23. minutě přišla velká paráda hostujícího týmu. Matocha kopal rohový kop, na rohu šestnáctky našel centrem Paška. Hostující kapitán ranou z voleje nedal Lasákovi šanci – 0:1. O pár chvilek později kopali Jihomoravané další standardku. Míč si postavil Matocha, balon směřoval pod břevno. Radost mu překazil ale pohotovým zákrokem brankář Lasák. Hosty vedoucí branka nakopla. Měli více ze hry. Ve 32. minutě centroval před bránu Sokol a volný Matocha hlavičkoval těsně vedle brány. A to mohli ještě předtím kopat hosté penaltu. Sudí Nehasil ale Bílkovu ruku neviděl. Tři minuty před koncem se snažili zahrozit Opavští. Avšak hlavička Šiguta po centru Bílka letěla mimo. O pár okamžiku později byla k vidění Kramářova paráda. Ten nejdříve obešel Laczka, následně se zbavil zasekávačkou Černína a střelou na zadní tyč vyrovnal. Nutno je ale třeba říci, že podíl na vyrovnávací brance měl i Kopečný, který díky svému důrazu získal balon a Kramářovi přesně přihrál.

Jan Švandrlík
S tvrdou hrou se musíme srovnat, nyní je třeba přepnout na ligu, řekl Švandrlík

V úvodu měli hosté velkou tutovku. Před Lasákem se zjevil volný Zikl, opavský strážce svatyně pohotovým zákrokem svůj tým podržel. V 52. minutě už hosté vedli. Po další útočné akci odcentroval Pašek a Sokol hlavou mířil přesně – 1:2. Další šanci měli hosté v 66. minutě. To se k ráně dostal Ulbrich. Ovšem na Lasáka si nepřišel. O pět minut později se balon po hlavičce Yunise dostal ke Kramářovi, ten ho ale nezpracoval. V 78. minutě kopali Opavští standardku. Po Bílkově centru nasměroval balon do brankové konstrukce Šigut, nicméně Yunis ho dotlačil do sítě. Vyrovnání se ale nekonalo. Opavě byl písknut ofsajd. Slezané měli v závěru slušnou převahu, ale vyrovnat se jim již nepodařilo.

Slezský FC Opava – SK Líšeň 2019 1:2 (1:1)
Branky: 43. Kramář – 23. Pašek, 51. Sokol. Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Mikeska. ŽK: Bílek, Yunis. Diváci: 1524.
Opava: Lasák – Helebrand (46. Sčudla), Bílek, Janoščín, Kadlec – Gorčica, Macháček (59. Rataj) – Kopečný, Kramář, Šigut – Yunis. Trenér: Roman West.
Líšeň: Vajner – Pašek, Laczkó, Černín, Lutonský – Čermák – Ulbrich (85. Elekana), Matocha (90. Weber) , Machalík (90. Bednář), Sokol – Zikl (80. Vandas). Trenér: Milan Valachovič.