„Ve Varnsdorfu to pro mě byla hořká premiéra. Týmový výsledek a ani můj individuální výkon nebyl ideální,“ přiznal Lumír Číž. „Máme daleko navíc, než jsme ve Varnsdorfu předvedli,“ dodal jedním dechem. Severočeši první dvě branky vstřelili po standardních situacích. „Věděli jsme, že soupeř má dobré standardky. Měli jsme si je lépe pohlídat. Teď už s tím nic nenaděláme. Musíme se z chyb poučit a připravit se dobře na Duklu,“ má jasno mladý gólman.

Pavel Zavadil
Sportovní bleskovky z Opavska

V pátek se představí Opavané poprvé na domácím trávníku. „Na zápas se těším. Hrajeme doma, přijede atraktivní soupeř, věřím, že přijde i hodně diváků a my jim uděláme radost,“ podotkl rodák ze Slavičína.

Dukla patří k největším favoritům soutěže. „Dukla budí respekt. My ale máme také kvalitu. V našich silách je Duklu porazit,“ poznamenal brankář Slezského FC Opava, který do Slezské metropole přišel v letní přestávce z ostravského Baníku. „Opava na mě udělala dojem. Zatím se vším spokojenost. Hezký stadion, výborné zázemí,“ pochvaluje si.

Opava není pro Lumíra Číže první druholigovou adresou. Čtrnáct startů si připsal už v barvách jihlavské Vysočiny. „Za Jihlavu jsem nastoupil do čtrnácti zápasů. Střídali jsme se s Michalem Lancmannem. Když se pak vrátil z Norska Luděk Vejmola, odešel jsem zpátky do ostravského Baníku,“ pokračoval v povídání Lumír Číž.

V Ostravě nastupoval ze třetiligovou rezervu. „V Baníku je mezi brankáři obrovská konkurence. Přes Laštyho se do branky hned tak nedostanete, je to vynikající gólman. V lize jsem se dostal na lavičku. Teď jsem v Opavě. Toto angažmá je pro mě velkou výzvou,“ svěřil se Lumír Číž.

Opava v létě oslabila, hlavně odchod kapitána Jana Žídka je více než citelný. „K oslabení došlo, ale neřekl bych, že by nás někdo podceňoval. Sílu máme a chceme hrát co nejvýše,“ zakončil povídání strážce opavské svatyně.

Páteční utkání má výkop v 18 hodin.