Roman West přišel do Opavy dělat mládež, ale bylo jasné, že při první příležitostí bude hlavním adeptem na post hlavního kouče. V minulosti pracoval hlavně u mládeže. S dospělým fotbalem má zkušenosti z Vítkovice a naposledy Hlučína. „Je to mladý a ambiciózní trenér, který navíc pochází z našeho regionu. Líbí se nám styl fotbalu, kterým se jeho týmy prezentují,“ řekl Zdeněk Pospěch, který měl po konci Pavla Zavadila na starosti sportovní úsek. Roman West podepsal v klubu dvouletou smlouvu. Jedním z Westových asistentů by mohl být kouč opavské osmnáctky David Mikula, který pod ním hrával ve Vítkovicích.

Jaroslav Kolínek poslední roky strávil v Teplicích, kde pracoval u mládeže a naposledy vedl třetiligové béčko. Osmačtyřicetiletý rodák ze Sobotína byl v minulosti s Opavou úzce spjatý. Jako hráč pamatoval slavnou dobu Kaučuku Opava. V lize za Slezany nastoupil 138 utkání, ve kterých vstřelil osm branek a na čtrnáct přihrál. Zahrál si také mimo jiné v Lotyšsku. V barvách Opavy pak prožil i etapu, kdy se Slezský FC dostal z krajského přeboru do druhé ligy. Byl ale i u toho, když Slezané spadli do MSFL. Po konci hráčské kariéry, kterou mu ukončil Josef Mazura, se dal na trenérskou dráhu. Po štaci u opavského béčka vedl hlučínskou devatenáctku a následně zamířil do Teplic.

Nového sportovního manažera čeká pořádný kus práce, musí postavit tým pro druhou ligu a po Westově konci taky nově obsadit pozici šéftrenéra mládeže a kouče U19. Tady se nabízí angažování Davida Vavrušky, který se s Jaroslavem Kolínkem velmi dobře zná a má k opavskému regionu vztah.