„Ráno jsme začali běžeckými a silovými testy. V úterý dopoledne na ně navážeme. Uděláme je znovu, abychom je zdvojili a udělali jsme si obrázek o hráčích,“ řekl po prvním tréninkovém dnu Roman West. „Někteří hráči přišli připraveni velmi dobře, někteří průměrně a někteří špatně,“ poznamenal.

K hráčskému kádru řekl: „Janoščín z Třince ,který vypadal na testech dobře. Vučič z Hradce Králové vypadal průměrně. Pak jsou tady další kluci na zkoušku jako Kováč, Kadlec, Kubů a Pinc. Šigut se zapojí ve čtvrtek.“ Opavský kouč by rád udržel v kádru zkušeného stopera Josefa Hnaníčka.

„Potřebujeme hráče na posty, kde nás tlačí bota. Testování kluci musí rychle přesvědčit. Pokud se tak nestane, musíme hledat dál. Čím později to uděláme, tím méně času máme na sehrání,“ zvedá trenér prst. „Potřebujeme přivést levého a pravého beka, pravého záložníka a útočníka. Levá strana vypadá slušně,“ vyjmenoval.

V Opavě se také tvoří nový realizační tým. „Všechno se tady děje od začátku. Říkal jsem to i hráčům. Staví se nový kádr, hodně hráčů odešlo, někteří jsou tady na zkoušku. Tvoříme nové mužstvo, novou partu,“ konstatoval West. „Hrajeme novou soutěž, počínaje pondělkem je vše jinak. Ze stávajícího realizáku zůstali dva členové, kteří jsou tady delší dobu. Davidy Mikulu a Baiera jsem si přivedl z devatenáctky, kde jsme měli pracovat spolu, chtěl jsem, ať pokračujeme po třech týdnech i u áčka. Je na ně spolehnutí, jsou ve své práci dobří,“ zakončil West.

Kádr SFC v přípravě:
Brankáři (3): Tomáš Digaňa, Mikuláš Kubný, Kryštof Lasák.
Obránci (8): Matěj Helebrand, Matěj Helešic, Jiří Janoščin, Jan Kadlec, Adam Rychlý, Dalibor Večerka, Miloš Vučič, Jan Žídek (zranění).
Záložníci (8): Denis Darmovzal, Adam Gorčica, Daniel Kováč, Bartosz Pikul (rekonvalescence), Jan Schaffartzik, Adam Ščudla, Christ Tiéhi, Nataniel Wybraniec.
Útočníci (5): Lukáš Holík, Václav Juřena, Denis Kramář, Matyáš Kubů, Dominik Smékal.
V týdnu se připojí: Joss Didiba (obránce), Dušan Pinc (útočník) a Samuel Šigut (záložník).