Na zkoušku má přijít několik fotbalistů. Na čtvrtečním tréninku by se měli hlásit dva třiadvacetiletí hráči původem z Chorvatska. Jedná se o Matea Duniče. Rodák ze Zadaru nastupuje na pozici středního záložníka. Naposledy působil v druhé chorvatské lize, kde hrával za týmy Sesvete, Kustojisa a Zaprešič. Vyzkoušel si také v fotbal v Litvě. V mládežnickém věku si prošel organizaci Lokomotivy Zagreb.

Petr Kivorchian s ředitelem klubu Radimem Vysockým
Petr Kivorchian se loučil. Na basket budu chodit pořád, řekl

Jeho stejně starý krajan Josip Mihovilovič je využitelný v obraně. Naposledy byl rodák ze Splitu registrován v nižší rakouské soutěži, a to v týmu SV Allerheiligen. Jinak ve své rodné vlasti oblékal dresy NK Usok Klis, Osijek nebo Dugopolje. „Oba tito hráči k nám přijdou na zkoušku“ potvrdil sportovní manažer Slezského FC Opava Jaroslav Kolínek.

Opava řeší angažmá ukrajinského stopera Yehora Tsykala, který je kmenovým hráčem Teplic. V dresu Sklářů odehrál podzim za třetiligové béčka, a to s bilancí patnácti zápasů a tří vstřelených branek. Fotbalově vyrostl v celku Kolos Kovalivka. „Yehora znám. Je to fotbalista, který má potenciál. Je schopen zahrát jak na pozici stopera, tak na postu defenzivního záložníka. Nyní jednáme s Teplicemi o jeho půlročním hostování,“ prozradil Jaroslav Kolínek.

Vedle těchto zmiňovaných se do přípravy Slezského FC Opava zapojí i dva hlučínští fotbalisté, a to Vojtěch Walla s Tomášem Buchvaldkem.