Ve hře jsou jména jako současný asistent Pavla Hapala v Baníku Ostrava David Oulehla, byť tato varianta není údajně moc reálná, nebo již bývalý kouč Jihlavy Jan Kameník. Zároveň potvrdil, že s jedenáctým místem v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY po podzimu není spokojenost. „Výraznou část jsme se pohybovali v horní polovině,“ řekl Kolínek.

Co vás jako vedení klubu vedlo ke konci trenéra Westa?

Tím, že jsme celou záležitost řešili několik týdnů po skončení podzimní části sezony, jsme nechtěli reagovat unáhleně. Na předsezoní tiskové konferenci jsme prohlásili, jakým směrem chce klub dále směřovat jak sportovně, tak ekonomicky. A tady jsme se s trenérem názorově rozcházeli.

Podle informací Deníku měl za koncem trenéra stát rozdílný pohled na koncepci týmu, kdy on chtěl hrát víc na výsledky, zatímco vy jste mínili stavět na mladých s vidinou jejich prodeje. Můžete to okomentovat?

Na to jsem odpověděl v první otázce. Celkově je to výsledek posezonní analýzy dosavadní části sezony, která vyústila vzájemnou dohodou o ukončení spolupráce.

Jakou roli hrálo jedenácté místo po podzimu?

Víte, jak je druholigová tabulka vyrovnaná, takže bodové rozestupy jsou minimální. Celou dobu tvrdím, že budou dostávat šanci naši mladí hráči, s kterými musíte mít trpělivost a já z této cesty neuhnu. Naše hra měla určité parametry a výraznou část sezony jsme se pohybovali v horní polovině tabulky, takže s jedenáctým místem nakonec nemůžeme být spokojení.

Roman West.
Opava bez trenéra! West byl odvolán. Nebudeme to komentovat, řekl šéf klubu

Stála za tím i kritika trenéra směrem k vám jako vedení v některých rozhovorech?

Dle mého názoru se vyjadřování trenéra, jak na tiskových konferencích, tak ve sdělovacích prostředcích, za celou dobu působení v klubu výrazně neměnilo.

Shodli jste se na konci trenéra Westa všichni lidé ve vedení?

Změna na trenérském postu není unáhlenou záležitostí. Po vyhodnocení všech aspektů podzimní části sezony se vedení rozhodlo pro změnu.

Považujete tento krok za koncepční?

Koncepční nebylo především jednání předchozího vedení, které přivedlo nejprve realizační tým, pak trenéra a v poslední řadě jsem do klubu přišel také já. Koncepce není jen o A-týmu, ale o nastavení celého klubu.

Kdo bude nástupcem trenéra Westa? Mluví se třeba o Janu Kameníkovi. Kdy chcete mít jasno o novém trenérovi?

Na nástupci intenzivně pracujeme a bude v nejbližších dnech představen. Nechci nyní komentovat jakákoliv konkrétní jména.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …