„Nemám tyhle generálky rád. Jsou to zvláštní zápasy. Pozitivum vidím v tom, že jsme vyhráli. Za týden nás čeká zápas v Jihlavě, takže to pro nás byla simulace venkovního utkání,“ řekl úvodem opavský trenér Miloslav Brožek. „Dali jsme šanci mladým hráčům, kteří hráli ve středu proti Řepišti. Uvedli se dobře. Kostka dál krásný gól,“ chválil trenér Slezského FC Opava.

První gól Opavy dal nůžkami Kostka. Druhý vstřelil Gorčica, který využil soupeřovy chyby a střelou k pravé tyči dával na 0:2. Domácí sice snížili, ale favorit přidal další dvě branky a vyhrál 4:1.

Na otázku, zda má jasno o základní sestavě na Jihlavu, opavský stratég odpověděl: „Mám jasno o způsobu hry. Těší mě, že máme z čeho vybírat, a to je pro mě důležité.“

Během přípravy se ve velmi dobrém světle ukázal záložník Filip Blecha. „Osobně s Filipem počítám,“ dodal Miloslav Brožek.

Start Brno – Slezský FC Opava 1:4 (0:1)
Branky Opavy: 24. Kostka, 47. Gorčica, 75. Ondráček, 78. Velička.
Slezský FC Opava: Richter (46. Číž) - Kostka (59. Pejša), Helebrand (59. Kopečný), Janoščín (59. Blecha), Kadlec (59. Hendrych) - Gorčica, Omale, Hýbl (63. Ondráček), Whiffen - Velička, Vaněček (77. Jaroszek). Trenér: Miloslav Brožek.