Na stadionu v předměstí Brna se bude hrát v sobotu o šest bodů. „Líšeň hraje v nahoře, je to velmi silný soupeř, což ukázal na podzim i u nás, kdy vedl a my jsme srovnávali až v závěru z penalty,“ řekl úvodem trenér Opavy Roman West. Mužstvo z předměstí Brna vede z pozice hlavního kouče Milan Valachovič, někdejší úspěšný trenér Hlučína, pod kterým hraje i jeho bývalý svěřenec ze Slezska Jaroslav Málek, největší ofenzivní zbraň Lišně. „Málek je hodně nebezpečný. Krom něj těží Líšeň taky ze hry zkušených obránců Lutonského a Paška,“ upozornil West.

Pokud chce mít Opava stále na dostřel barážové příčky, nesmí prohrát. „V kabině jsme si dali jasný cíl, a tím je baráž. Dobře víme, že v Líšni se hraje o šest bodů,“ podotkl záložník SFC Opava Matěj Helešic. „Rádi bychom natáhli naši sérii zápasů bez porážky,“ doplnil kouč.

Opava má před Líšni problémy se sestavou. Mimo jsou Janoščin s Pikulem. „Jirka byl po utkání s Prostějovem na vyšetření, nic se ale neprokázalo. O víkendu dostane ale volno. Pikul má zlomený nos, tady to vypadá na dvou týdenní pauzu,“ zakončil Roman West.

Sobotní utkání v Líšni má výkop v 17 hodin.