„S Teplicemi jsme se domluvili na půlročním hostování Yegora Tsykaly. Tohohle hráče jsme už řešili v listopadu,“ řekl na adresu mladého stopera, či defenzivního záložníka sportovní manažer Slezského FC Opava Jaroslav Kolínek. „Co se týká zahraničních hráčů, tak ti s námi absolvují týdenní trénink a páteční zápas. Pak se rozhodneme, co dál,“ poznamenal šéf sportovního úseku.

S týmem trénuje také útočník a opavský odchovanec Libor Kozák. „S Liborem jsme se bavili o jeho budoucnosti. Libor ale chce do vyšší soutěže nebo zahraničí,“ prozradil Jaroslav Kolínek.

Dolní Benešov má nového trenéra
Dolní Benešov vyměnil kouče! Na radaru zkušený gólman

Co se týká dalších změn, tak k těm opavský manažer řekl: „Tento týden nejspíše nikdo nepřijde. S trenérem jsme se domluvili, že nyní nebudeme nikoho dalšího přivádět. Jsou tady kluci na zkoušce, vedle nich dostávají šanci naši hráči z béčka a dorostu. Přípravě je dlouhá, čas nás netlačí.“

Individuálně se zatím připravuje Adam Rychlý. „U Adama mě mrzí, že nemůže ještě naplno ze zdravotních důvodů trénovat. Je to náš stěžejní hráč. Věřím ale, že brzy bude v pořádku,“ zakončil Jaroslav Kolínek.

Opava v přípravě
Brankáři: Kryštof Lasák, Lumír Číž, Alex Fojtíček, Štěpán Rolný
Obránci: Patrik Haitl, Miloš Kopečný, Matěj Helebrand, Jiří Janoščín, Jan Kadlec, Sebastian Latoň, Sebastian Pejša, Tomáš Vincour, Josip Mihovilovič, Majeed Issah, Yegor Tsykalo.
Záložníci: Adam Rychlý, Michal Bílek, David Macháček, Samuel Šigut, Radim Dostál, Adam Ščudla, Adam Gorčica, Teodor Janjuš, František Žídek, Sebastian Šeba, Tomáš Buchvaldek, Jan Klejnot
Útočníci: Jakub Yunis, Denis Kramář, Tomáš Rataj, Vojtěch Hranoš