„Chtěli jsme mít kádr sestavený z větší části do konce minulého týdne. Ale jednání stále probíhají, navíc oslovení fotbalisté byli na dovolených,“ řekl nový sportovní manažer Slezského FC Opava Jaroslav Kolínek. Ke konkrétním jménům se ale vyjadřovat nechtěl. „Oslovil jsme i většinu hráčů Opavy, kterým končila smlouva. S dvěma z nich budeme chtít řešit jejich setrvání,“ prozradil manažer SFC Opava. Mezi dvěma vyvolenými by měli být Matěj Hrabina a Josef Hnaníček. Jenomže okolo prvně jmenovaného sonduje situaci Karviná, pro kterou by byl zadarmo. Naopak se nepočítá s Mondekem, Dedičem, Řezníčkem, Šromem a Fendrichem. Svou další budoucnost s Opavou nespojí ani Pavel Zavadil, který se intenzivně připravuje na restart hráčské kariéry a ve hře má jednu hodně zajímavou nabídku. O tom, že by pokračoval v Opavě vůbec nepřemýšlel.

Z ofenzivních hráčů měl být v hledáčku klubu z Městských sadů také pardubický útočník Michal Petráň, který má za sebou i působení v Karviné. Nicméně vedle Opavy po něm usilovně touží pražská Dukla. V hledáčku Westova týmu je také polský útočník Oskar Frygier. Jednadvacetiletý rodák z Gdaňsku naposledy působil ve třetí nejvyšší soutěži. „Vojta Hadaščok má nabídku z Opavy, ale také je o něj zájem v Polsku,“ řekl Deníku člověk z blízkosti útočníkova okolí.

V souvislostí s Opavou se skloňuje i jméno osmadvacetiletého třineckého zadáka Jiřího Janoština. Naopak definitivně padá návrat zadáka Michal Stříže, který za Slezský FC hrával v dobách trenéra Skuhravého. Nicméně tento hráč bude pokračovat nadále v Prostějově.

Do přípravy SFC by se logicky mohli zapojit někteří hráči z nedalekého Hlučína, kde naposledy působil Roman West. Jedním z nich by mohl být záložník Tomáš Hykel. „Je pravda, že Opava sondovala v Hlučíně půdu, spíše šlo ale takové oťukávání,“ řekl kouč Hlučína Lubomír Adler. Hostování v Blansku končí Matěji Helebrandovi a v Třinci Bronislavu Stáňovi.

Přípravu na novou soutěžní ročník začínají Slezané jednadvacátého června. Do té doby by měl být kádr pohromadě. Problém je ale v tom, že do slezské metropole může zamířit jen hráč bez platného kontraktu.