Úvod utkání patřil domácím. Soupeře ze Slezska v poli převyšovali, ale z převahy vytěžili jen několik střel. Rány Dramé a Vukadinoviče šly mimo a pokus Slončíka zneškodnil hostující gólman Richter. Opava ubránila i několik standardních situací soupeře a postupně hru vyrovnala. Dostala se i k náznakům šancí, ale brankář Dostál nic složitého řešit nemusel. „Zlín začal proti nám ve velkém tempu. Prvních deset minut jsme museli rozdýchat. Pak se nám ale podařilo nápor Zlína eliminovat a byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem,“ začal o utkání hovořit opavský trenér Miloslav Brožek.

Po přestávce byla nebezpečná Opava. V 70. minutě se v obrovské šanci ocitl hostující Chickbo, který ale gólmana Dostála nepropálil. Stejný hráč Slezanů se pak dostal k ještě jednomu zakončení, také střídající Bachůrek ale spoluhráče podržel. „Ve druhém poločase jsme mohli vítězství strhnout na svou stranu. Bohužel jsme šance neproměnili. Celkově utkání hodnotím pozitivně. Byly tam z naší strany dobré fotbalové věci. Těší mě, že jsme utkání zvládli velmi dobře takticky i běžecky, navíc proti ligovému soupeři,“ pochvaloval si šéf opavské lavičky. „Utkání dohrávali mladíci jako Pejša, Kovárník, Ligač nebo Višňa. Jsem rád, že dostali čuchnout k dospělému fotbalu a musím říci, že si nevedli špatně,“ řekl ještě Miloslav Brožek.

Nyní čeká na Opavu opět náročný týden, ve kterém Slezané narazí na dva polské soupeře. Ve středu hraje Slezský FC v Žimrovicích proti Jastrzebie a v sobotu ve Wroclavi proti Slasku. „Středeční zápas bereme jako tréninkový. Někteří kluci dostanou i volno, tak abychom v sobotu šli do zápasu v nejsilnějším možném složení,“ nastínil Miloslav Brožek, kterého mrzel fakt, že se poranil kotník Solomon Omale. K

Co se týká nových posil, tak ty by se v Opavě mohly objevit v pondělí. Tomáš Wágner mezi nimi nejspíše nebude. „Tak dlouho se rozhodoval, až jsme o něj ztratili zájem. Chceme hráče, který chce do Opavy jít a být maximálně motivovaný. Věřím, že v pondělí by se ale mohly do tréninku zapojit nové posily,“ zakončil trenér SFC Opava.

FC Zlín – SFC Opava 0:0
Rozhodčí: Batík – Horák, Pospíšil. Diváci: 200.
Zlín 1. poločas: Dostál – Polášek, Simerský, Didiba, Reiter – Bužek (30. Kulíšek) – Vukadinović, Slončík, Dramé – Fantiš, Ndiaye Latyr. Zlín 2 poločas: Dostál (75. Bachůrek) – Obadal, Kulíšek, Kolář, Bartošák – Hrdlička (70. Polášek), Tkáč, Janetzký, Číž - Bobčík, Kovinič. Trenér: Pavel Vrba.
Opava: Richter (46. Fojtíček) – Kopečný, Helebrand, Janoščín, Kadlec – Rychlý – Kopečný (80. Ligač), Omale (16. Whiffen), Ondráček (80. Kovárník), Dostál (57. Hýbl) – Šigut (57.. Pejša) – Rataj (57. Chickbo). Trenér: Miloslav Brožek.