„V neděli večer zasedalo všech pět členů představenstva. Ti se jasně shodli, že mě do Karviné nepustí. A to ani za finanční kompenzaci,“ řekl Deníku opavský trenér Roman West. „Musím přiznat, že nabídka z Karviné byla hodně zajímavá. Byla mi nabídnuta práce v ambiciózním klubu, který se bude rvát o postup do ligy. Šlo o lákavou nabídku, o které jsem musel přemýšlet,“ přiznal čtyřicetiletý kouč.

Roman West
Roman West: Díky Opavě se mi otevírá možnost stát se v budoucnu ligovým trenérem

„Trenér Roman West odvedl v právě skončeném ročníku v našem klubu velmi dobrou práci. Dával šanci i mladých hráčům. V tomto trendu chceme nadále pokračovat. Bylo by chybou ho pouštět jinam. I když nám Karviná za něj nabízela finanční kompenzaci, jednomyslně jsme se na představenstvu shodli, že uděláme všechno proto, aby v Opavě zůstal. S Romanem Westem jsme se o jeho budoucnosti v našem klubu bavili. Jsme rádi, že bude u nás nadále působit,“ řekl předseda představenstva Slezského FC Opava Zdeněk Viktorin. „Smlouvu, kterou má u nás platnou ještě na jeden rok, budeme chtít prodloužit,“ dodal.

I když byla Karviná pro čtyřicetiletého stratéga velkou výzvou, zklamání necítí. „Šlo o zajímavou nabídku, ale na druhou stranu v Opavě mám srdce. V novém soutěžním ročníku budeme chtít navázat na barážový úspěch,“ podotkl.

Současně s trenérem byl měl v Městských sadech zůstat i celý realizační tým. „Není důvod v žádném případě realizák měnit. Je na vysoké odborné úrovni, což ukázala právě skončená sezona,“ uzavřel Roman West.