„Účast v baráži máme ve svých rukou. Záleží jen na nás, jak se s tím popereme,“ řekl opavský trenér Roman West. Severočeši s novým trenérem Martinem Haškem musí ve Slezsku vyhrát, aby si alespoň ponechali teoretickou naději. „V obdobné situaci jsme se ocitli poměrně nedávno, a to na Žižkově. Viktorka nás taky musela porazit a my jsme tento zápas úplně nezvládli. Dělali jsme chyby, pouštěli soupeře do šancí. Musím taky uznat, že soupeř hrál dobře. Žižkov se nesmí opakovat,“ má jasno šéf opavské lavičky. „Pokud navážeme na poslední domácí zápasy, ve kterých jsme byli schopni vytvořit dost šancí a budeme zodpovědění směrem do defenzivy, tak uspějeme,“ podotkl trenér Opavy.

BK Opava - Basket Brno 83:66
VIDEO: Opava slaví! V pekelné atmosféře přežila menší krizi a je ve finále

Severočeši mají nového kouče. V posledních třech kolech vedl tým Martin Hašek. „Nějakou roli to hrát bude. Je vidět, že se snaží hrát z bloku, zkracoval hřiště a odzadu kombinovat,“ vypozoroval Roman West.

Ještě na podzim za Ústí hrával záložník Michal Bílek, který je v současné době členem opavské kabiny. Nabízí se tak otázka, zda ho trenér nenasadí do hry od prvních minut. „Je to jedna z variant,“ připustil trenér.

A jak to vypadá se zdravotním stavem hráčů, kteří nehráli na Spartě? „Hráči se uzdravují. Uvidíme, jak na tom budou,“ dodal Roman West.

Středeční duel v Městských sadech má výkop v 17 hodin.