Vítěz soutěže si zajistí přímý postup do FORTUNA:LIGY. Celky, umístěné na druhém a třetím místě čeká barážový dvojzápas se čtrnáctým a patnáctým týmem nejvyšší soutěže.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - soutěžní ročník 2022/23 (data zápasů nejsou pevná)
1.kolo – 30.7.2022
Vyškov – Chrudim, Olomouc B - Sparta B, Příbram – Táborsko, Slavia B – Prostějov, Vlašim – Jihlava, Varnsdorf – Opava, Třinec – Karviná, Dukla – Líšeň.
2.kolo – 6.8.2022
Chrudim – Příbram, Jihlava - Olomouc B, Táborsko - Slavia B, Sparta B – Vyškov, Karviná – Vlašim, Líšeň – Varnsdorf, Opava – Dukla, Prostějov - Třinec.
3.kolo – 13.8.2022
Třinec – Dukla, Varnsdorf – Prostějov, Slavia B - Sparta B, Příbram – Karviná, Olomouc B - Opava, Vlašim – Líšeň, Vyškov – Táborsko, Chrudim - Jihlava.
4.kolo – 20.8.2022
Dukla – Varnsdorf, Třinec - Slavia B, Táborsko – Chrudim, Sparta B – Vlašim, Karviná – Jihlava, Líšeň – Příbram, Opava – Vyškov, Prostějov - Olomouc B.
5.kolo – 27.8.2022
Varnsdorf – Třinec, Slavia B – Dukla, Příbram – Prostějov, Olomouc B – Karviná, Vlašim - Opava, Vyškov – Líšeň, Chrudim - Sparta B, Jihlava - Táborsko.
6.kolo – 31.8.2022
Opava - Slavia B, Varnsdorf – Příbram, Líšeň - Olomouc B, Třinec – Vlašim, Dukla – Vyškov, Prostějov – Chrudim, Sparta B – Jihlava, Karviná - Táborsko.
7.kolo – 3.9.2022 (vložené kolo)
Příbram – Dukla, Olomouc B – Třinec, Slavia B – Varnsdorf, Táborsko - Sparta B, Vyškov – Karviná, Chrudim – Líšeň, Jihlava – Opava, Vlašim - Prostějov.
8.kolo – 10.9.2022
Dukla – Vlašim, Třinec – Vyškov, Varnsdorf - Olomouc B, Slavia B – Příbram, Karviná - Sparta B, Líšeň – Jihlava, Opava – Chrudim, Prostějov - Táborsko.
9.kolo – 17.9.2022
Příbram – Třinec, Olomouc B – Dukla, Vlašim - Slavia B, Vyškov – Prostějov, Chrudim - Karviná, Jihlava – Varnsdorf, Táborsko – Líšeň, Sparta B - Opava.
10.kolo – 1.10.2022
Dukla – Jihlava, Třinec – Chrudim, Varnsdorf – Vlašim, Slavia B – Vyškov, Příbram - Olomouc B, Líšeň – Karviná, Opava – Táborsko, Prostějov - Sparta B.
11.kolo – 8.10.2022
Olomouc B - Slavia B, Vlašim – Příbram, Vyškov – Varnsdorf, Chrudim – Dukla, Jihlava – Prostějov, Táborsko – Třinec, Sparta B – Líšeň, Karviná - Opava.
12.kolo – 15.10.2022

Dukla – Táborsko, Třinec – Jihlava, Varnsdorf - Sparta B, Slavia B – Chrudim, Příbram – Vyškov, Olomouc B – Vlašim, Opava – Líšeň, Prostějov - Karviná.
13.kolo – 22.10.2022
Karviná – Dukla, Sparta B – Třinec, Chrudim - Olomouc B, Jihlava - Slavia B, Opava – Příbram, Vyškov – Vlašim, Táborsko – Varnsdorf, Líšeň - Prostějov.
14.kolo – 29.10.2022
Vlašim – Táborsko, Olomouc B – Vyškov, Příbram – Jihlava, Varnsdorf – Chrudim, Dukla - Sparta B, Slavia B – Karviná, Třinec – Líšeň, Prostějov - Opava.
15.kolo – 5.11.2022

Opava – Třinec, Prostějov – Dukla, Karviná – Varnsdorf, Líšeň - Slavia B, Sparta B – Příbram, Táborsko - Olomouc B, Chrudim – Vlašim, Jihlava - Vyškov.
16.kolo – 12.11.2022
Příbram – Chrudim, Olomouc B – Jihlava, Slavia B – Táborsko, Vyškov - Sparta B, Vlašim – Karviná, Varnsdorf – Líšeň, Třinec – Prostějov, Dukla - Opava.
17.kolo – 4.3.2023
Dukla – Třinec, Opava - Olomouc B, Prostějov – Varnsdorf, Karviná – Příbram, Sparta B - Slavia B, Líšeň – Vlašim, Táborsko – Vyškov, Jihlava - Chrudim.
18.kolo – 11.3.2023
Varnsdorf – Dukla, Slavia B – Třinec, Chrudim – Táborsko, Vlašim - Sparta B, Jihlava – Karviná, Příbram – Líšeň, Vyškov – Opava, Olomouc B - Prostějov.
19.kolo – 18.3.2023
Třinec – Varnsdorf, Dukla - Slavia B, Prostějov – Příbram, Karviná - Olomouc B, Opava – Vlašim, Líšeň – Vyškov, Sparta B – Chrudim, Táborsko - Jihlava.
20.kolo – 1.4.2023
Slavia B – Opava, Příbram – Varnsdorf, Olomouc B – Líšeň, Vlašim – Třinec, Vyškov – Dukla, Chrudim – Prostějov, Jihlava - Sparta B, Táborsko - Karviná.
21.kolo – 8.4.2023
Dukla – Příbram, Třinec - Olomouc B, Varnsdorf - Slavia B, Sparta B – Táborsko, Karviná – Vyškov, Líšeň – Chrudim, Opava – Jihlava, Prostějov - Vlašim.
22.kolo – 15.4.2023
Vlašim – Dukla, Vyškov – Třinec, Olomouc B – Varnsdorf, Příbram - Slavia B, Sparta B - Karviná, Jihlava – Líšeň, Chrudim – Opava, Táborsko - Prostějov.
23.kolo – 19.4.2023 (vložené kolo)
Třinec – Příbram, Dukla - Olomouc B, Slavia B – Vlašim, Prostějov – Vyškov, Karviná – Chrudim, Varnsdorf – Jihlava, Líšeň – Táborsko, Opava - Sparta B.
24.kolo – 22.4.2023
Jihlava – Dukla, Chrudim – Třinec, Vlašim – Varnsdorf, Vyškov - Slavia B, Olomouc B – Příbram, Karviná – Líšeň, Táborsko – Opava, Sparta B - Prostějov.
25.kolo – 29.4.2023
Slavia B - Olomouc B, Příbram – Vlašim, Varnsdorf – Vyškov, Dukla – Chrudim, Prostějov – Jihlava, Třinec – Táborsko, Líšeň - Sparta B, Opava - Karviná.
26.kolo – 6.5.2023
Táborsko – Dukla, Jihlava – Třinec, Sparta B – Varnsdorf, Chrudim - Slavia B, Vyškov – Příbram, Vlašim - Olomouc B, Líšeň – Opava, Karviná - Prostějov.
27.kolo – 13.5.2023
Dukla – Karviná, Třinec - Sparta B, Olomouc B – Chrudim, Slavia B – Jihlava, Příbram – Opava, Vlašim – Vyškov, Varnsdorf – Táborsko, Prostějov - Líšeň.
28.kolo – 20.5.2023
Táborsko – Vlašim, Vyškov - Olomouc B, Jihlava – Příbram, Chrudim – Varnsdorf, Sparta B – Dukla, Karviná - Slavia B, Líšeň – Třinec, Opava - Prostějov.
29.kolo – 24.5.2023 (vložené kolo)
Dukla – Prostějov, Třinec – Opava, Varnsdorf – Karviná, Slavia B – Líšeň, Příbram - Sparta B, Olomouc B – Táborsko, Vlašim – Chrudim, Vyškov - Jihlava.
30.kolo – 27.5.2023
Chrudim – Vyškov, Jihlava – Vlašim, Táborsko – Příbram, Sparta B - Olomouc B, Karviná – Třinec, Líšeň – Dukla, Opava – Varnsdorf, Prostějov - Slavia B.