„Do zápasu jsme nevstoupili ideálně. Rozjížděli jsme se pomalu, zato Dukla přijela nažhavená. Byla rychlá v kombinaci a hned v úvodu měla solidní možnost,“ začal utkání hodnotit opavský trenér Roman West. Na mysli měl střelu Lukáše Buchvaldka. „V úvodu nám chyběla větší drzost a agresivita. Dávali jsme soupeři až moc prostoru, ten dobře odskakoval,“ mrzelo opavského kouče. Slezané se ale probudili. Velkou šanci měl Rataj, který trefil břevno. „Tahle šance nás nakopla. Přišla krásná akce Pikula. Dali jsme gól a výrazně ožili,“ pokračoval šéf opavské lavičky. Opava nakonec dala druhý gól. Opět v něm měl prsty Pikul, který vybojoval roh a nakonec centrem našel hlavu Janoščína. „Byli jsme důslednější v pressingu, byli jsme všude a soupeř s tím měl problémy. Rázem jen nakopával míče, které sbírali naši stopeři a Adam Rychlý,“ byl spokojený Roman West.

Čekalo se, že Dukla po přestávce zabere, nestalo se. „Druhý poločas byl hlavně o tom nedostat gól, protože Dukla byla s míčem výborná. Chtěli jsme být pořád nebezpeční, proto jsme hru oživovali střídáními. Trochu mě mrzí, že jsme z řady šancí nic nedotáhli, mohli jsme utkání dohrávat ještě větším klidu,“ podotkl Roman West a dodal: „Každopádně dobrý výkon s dobrým výsledkem. Máme sedm bodů ze sedmi zápasů a tři nuly vzadu. To se počítá.“

„Do utkání jsme nevstoupili špatně, ale pak jsme začali hrát zbytečně složitě. Měli jsme ztráty a Opavu jsme pustili do první gólovky, ze které dala břevno. Soupeř začal být nebezpečnější, šel do vedení a na konci první půle přidal po standardce druhý gól. Po změně stran jsme se snažili něco změnit, ale v podstatě jsme nevystřelili na bránu. Nemůžeme se tak divit, že si odsud nic neodvážíme. Naše útočná potence je v posledních zápasech bídná,“ přišel se svým po zápasovým komentářem trenér Dukla Bohuslav Pilný.