„Peter je komunikativní trenér, který umí trpělivě pracovat s mladými hráči. Zakládá si na týmové práci, myšleno nejen s hráči v kabině. Celkově se umí sjednotit s klubovou cestou a myšlenkou. I z toho důvodu jsme se pro něj nakonec rozhodli,“ řekl sportovní manažer Slezského FC Opava Jaroslav Kolínek. „Chtěli jsme navíc trenéra, který není se zdejším prostředím nějak spjatý. Vzhledem k své hráčské i trenérské minulosti, je to absolutní profík,“ doplnil šéf sportovního úseku Slezského FC Opava.

Peter Hlinka naposledy působil ve slovenském Trenčíně, ve kterém ale na vlastní žádost skončil. Svou trenérskou kariéru započal v rakouských klubech Wiener Neustadt a FC Wacker Innsbruck.V V Opavě bude pracovat s realizačním týmem, který měl k dispozici Roman West. „Není ale vyloučeno, že si jednoho člověka k sobě přivede,“ dodal Jaroslav Kolínek.

„Opavský klub se rozhodl jít cestou, která má zajímavou budoucnost. Práce s mladým týmem a vize, kterou mi představil management klubu, se od prvního momentu střetla s tou mou. Těším se na společnou práci, jejíž cílem je dosáhnout progresu,“ nechal se slyšet Peter Hlinka, který během hráčské kariéry nastupoval za Prešov, Ausburg, SW Bregenz, SK Sturm Graz, SK Rapid Wien a FK Austria Wien a SC Wiener Neustadt.