„Jsem strašně rád, že jsme to otočili. Na penaltu jsem byl určený, kopal jsem je už v přípravě a bylo mi jasné, že musím vzít zodpovědnost na sebe. Věděl jsem, že mě má Opava přečteného a tak jsem změnil stranu. Zkoušel jsem si takto doprostřed s takovou intenzitou kopat penalty na posledním tréninku,“ prohlásil třiačtyřicetiletý špílmachr.

Rodák z Olomouce právě v Opavě po svém odchodu z Brna v roce 2017 našel druhý domov. Tři a půl sezony kopal za slezský celek jako hráč, v zimě se stal sportovním manažerem, jenž měl v klubu zůstat dlouhodobě. Jenže už po čtyřech měsícech a sestupu následoval vyhazov. „Proti Opavě to pro mě nebyl běžný zápas, ale věděl jsem, že se musím soustředit na sebe, abych podal adekvátní výkon,“ povídal Zavadil.

Fotbalový zápas mezi brněnskou Zbrojovkou a Opavou
Opava v Brně dojela na špatnou koncovku. Poslední slovo měl Zavadil

V týdnu se přitom potýkal se zdravotními problémy po druhé dávce vakcíny proti koronaviru. „Od soboty do čtvrtku mi nebylo dobře. Měl jsem už v zimě těžký průběh covidu a po první dávce vakcíny jsem tři dny ležel. Teď byla situace podobná. Na konci zápasu s Opavou mi ubývaly síly, ale vydal jsem se na maximum a mám teď týden na to se připravit na další zápas. Musím ale zaklepat, že jinak zdraví drží a cítím se velmi dobře,“ pochvaloval si nejstarší hráč druhé ligy.

Nedělní večerní souboj mezi dvěma odpadlíky z první ligy pořádně prověřil jeho fyzickou připravenost. Ráz intenzivního utkání na dlouho určila rychlá branka hostů, kterou v šestnácté minutě zaznamenal z penalty Matěj Helešic. „Bylo to hodně náročné. Opava podala dost dobrý výkon. Po penaltě jsme museli hru otevřít a oba týmy se dostávaly do šancí. O přestávce jsme si řekli, že to musíme otočit a druhá půle měla vynikající úroveň,“ lebedil si kapitán Zbrojovky.

Výročí 75.let založení klubu a zápas století : TJ SLAVIA PÍŠŤ - ČESKO 2004 + SIGI TEAM 4:11
V Píšti slavili fotbalem, trefil se i Vízek. Hráli také Šmicer, Heinz či Látal

Brňané tak mají po dvou odehraných druholigových kolech stejně jako Sparta B, Dukla Praha a Jihlava v tabulce druhé ligy plný počet šesti bodů. „Bodový zisk je velmi dobrý, takový start jsme si přáli,“ dodal Zavadil.