„Snažil jsem se dostat před hráče, který byl ve vápně. To se mi podařilo, levou nohou jsem ve skluzu míč vypíchnul. Soupeřův záložník přes mě přepadl. Za mě šlo o čistý zákrok. Penalta to nebyla, za tím si stojím,“ řekl rázně Jan Kadlec. „Bohužel pan rozhodčí celou situaci viděl jinak a s tím nic nenaděláme,“ pokrčil rameny opavský zadák.

Petr Czudek
Petr Czudek o sobotním vítězství, Levicích i Farského působení v béčku

Opava i proti Příbrami „umřela“ na špatnou koncovku. „Z tohoto pohledu se mi utkání nehodnotní vůbec lehce. Měli jsme plno šancí, které jsme neproměnili,“ povzdechl si třiadvacetiletý fotbalista. „Nešlo o první zápas, kdy jsme byli lepším týmem, avšak nepodařilo se nám vstřelit gól. Pak těžko můžeme pomýšlet na úspěch,“ podotkl.

Jediný gól zápasu vstřelil Tomáš Wágner. Zkušený útočník ale jinak příliš nebezpečný nebyl. „Věděli jsme, že bude nepříjemný v osobních soubojích. Nějaké odražené míče jsme měli. Navíc Jirka Janoščín mu toho moc nedovolil. Nevybavuji si, že by měl nějakou šanci,“ poznamenal Jan Kadlec.

Opava se potřebuje po posledních porážkách chytit. „Na finální fázi pracujeme. Je jen otázkou, kdy budeme odměněni a začne nám to padat. Se vstřelenými góly půjde naše sebevědomí nahoru a my se budeme posunovat i v tabulce směrem nahoru,“ zakončil opavský obránce Jan Kadlec.