„Neřekl, že by to až tak bylo o neproměněných šancí. Nebylo jich tolik, co proti Chrudimi. Co nás sráželo, byly jednoduché ztráty, kdy si otvíráme celou obranu,“ hledal příčiny porážky opavský obránce Jiří Janoščín. „V momentě, kdy balon ztratíme, tak soupeř má strašně moc místa nás překonávat, to se mu dařilo. Dostali jsme ho na koně už na začátku, kdy uděláme chybu hned ve druhé minutě a soupeř jde sám na branku, naštěstí to nevyřeší. Celkově těch ztrát bylo strašně moc. Duklu jsme do šancí dostávali sami. Děláme více a více chyb,“ popisoval současný stav Opavy zkušený obránce.

Opava opět nastoupila s pozměněnou obranou. „Je to trošku složitější hrát pořád s někým jiným v obranné čtyřce, když jsme to v přípravě drželi stále ve stejném složení. Jednou hraje člověk s levonohým stoperem, pak s pravonohým. Musíme si to ale uhrát, nejsme v žácích, v dorostu, musíme se s tím lépe popasovat. Musíme více bojovat,“ zdůraznil obránce, který Opavu posílil v létě z Třince.

Fotbalový zápas - FK Stará Bělá - TJ Ludgeřovice, 21. srpna 2021.
Fotbalový víkend je tady! Ludgeřovice chtějí urvat první body

Slezský FC nezachytil začátek soutěže. „Mysleli jsme si, že to bude vypadat jinak. Nyní nás čeká reprezentační přestávka. Vše se odvíjí od poctivé práce, věřím, že se zvedneme. Musíme už kvůli fanouškům, kteří nás opět přijeli povzbudit,“ zakončil Jiří Janoščín.

Dukla Praha – Slezský FC Opava 3:1 (1:0)
Branky:  21. Fábry, 48. Buchvaldek, 85. S. Faleye – 88. Didiba. Rozhodčí: Švagr – Melichar, Černoevič. ŽK: Celba. Diváci: 581.
Dukla Praha: Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – Souček (66. Šebrle), Peterka, Kozel (76. Kozma), Faleye (86. Adediran) – Buchvaldek (76. Sung-Bin Kim), Fábry (86. Pázler). Trenér: Bohuslav Pilný.
Opava: Digaňa – Celba (84. Večerka), Helebrand, Rychlý, Janoščín (64. Gorčíca) – Didiba, Tiéhi (64. Kadlec) – Šigut (46. Kramář), Holík (78. Darmovzal), Helešic – Pisačič. Trenér: Roman West


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...