Opava se prezentovala dobrý výkonem. Už v prvním poločase mohla udeřit, zejména Kramář s Holíkem představovali pro brankáře Jalocha velké nebezpečí. V jednom případě dokonce vlastní chybou vybídl ke skórování Kramáře, ten ale neuspěl. Polský tým příliš brankáře Digaňu neohrožoval. Stoperská dvojice Helebrand – Hnaníček doslova vygumovala slovenského dlouhána Tomáše Malce.

Štěpánkovice hlásí změny
Štěpánkovice hlásí změnu kouče, Samsona vystřídal Harazim

Po přestávce byly k vidění i góly. Opavu poslal do vedení Helebrand, který se hlavou trefil po centru Holíka. Brzy mohl vedení navýšit Kramář, který šel sám na brankáře, udělal mu i kličku, avšak soupeřův obránce vykopl balon z brankové čáry. Následně byl opět v akci Kramář, tentokrát byl před vápnem faulován. Slezané měli možnost trestného kopu, brankář ale Hnaníčka vychytal. Tychy nakonec v samotném závěru srovnaly.

„Výkon byl dobrý, výsledek z tohoto pohledu špatný,“ poznamenal trenér Opavy Roman West. „Soupeř měl vysokou kvalitu, což dokázal i před týdnem, když remizoval s Karvinou 3:3. My jsme hráli dobře dozadu, v podstatě celý zápas jsme byli koncentrovaní. Tychy byly téměř bez šancí,“ pokračoval kouč v po zápasovém hodnocení.

„V prvním poločase jsme vytvořili tři šance. Okolo šestnáctky jsme měli spoustu zisků, bohužel jsme nic nedohráli,“ mrzelo opavského trenéra. „ I po přestávce jsme měli gólovky, ale vytěžili jsme z nich jeden gól. Soupeř nakonec vyrovnal. Výsledek mě mrzí, měli jsme vyhrát,“ zakončil Roman West.

V pátek si kabina SFC zvolila kapitána. S jasnou převahou vyhrál Josef Hnaníček. Jeho zástupci budou Lukáš Holík a Matěj Helešic.

GKS Tychy – SFC Opava 1:1 (0:0)
Branky: 87. Steblecki – 49. Helebrand.
Opava: Digaňa – Celba (84. Rychlý), Helebrand, Hnaníček, Janoščín – Šigut (46. Darmovzal), Tiéhi, Didiba, Helešic (83. Kadlec) – Holík (81. Večerka), Kramář. Trenér: Roman West